Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. apr. 2020Miroslava
BratislavaBratislava 15°
Biblia
TV program
Moje Netky
Diaľnica D1 Jánovce - Jablonov
Diaľnica D1 Jánovce - Jablonov
07.02.2014 15:19 Domov
Tri mostné piliere na D1 pri Levoči stavbári zbúrajú
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2014 15:19 Domov

Tri mostné piliere na D1 pri Levoči stavbári zbúrajúBRATISLAVA - Národná diaľničná spoločnosť, a.s. neprevzala tri postavené mostné piliere na stavbe druhého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov.


Použitý betón nevyhovoval normám. NDS zároveň vyzvala stavebné združenie vedené spoločnosťou Eurovia SK, a.s., aby mostné piliere zbúrala a postavila nové na vlastné náklady. Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) odmietla prevziať tri postavené mostné piliere na stavbe druhého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov pri Levoči. Dôvodom je nevyhovujúca kvalita použitého betónu. Stavebné združenie vedené spoločnosťou Eurovia SK, a.s. Košice musí piliere zbúrať a postaviť nové na vlastné náklady. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca NDS Marcel Jánošík, pokiaľ ktorýkoľvek objekt nezodpovedá normám, musí zhotoviteľ vykonať nápravu. Zmluvná cena prác na diaľnici sa podľa neho nezvýši a plánovaný termín jej odovzdania do užívania bude dodržaný. 

Spoločnosť Eurovia SK sa k prípadu nechcela vyjadriť. "V zmysle zmluvy uzatvorenej medzi investorom a zhotoviteľom za komunikáciu týkajúcu sa stavby D1 zodpovedá výhradne investor," odpovedala PR manažérka spoločnosti Lucia Komanická. 

Práce na stavbe druhého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov v dĺžke 9,5 kilometra trvajú od júna 2012 a ukončené by mali byť v júli 2015. Diaľnicu stavia združenie v zložení Eurovia SK, Eurovia CS, a.s. Praha a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Zmluvná cena za vypracovanie projektovej dokumentácie a stavebné práce je 126,26 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zmluvu o dielo uzavrela NDS so stavebným združením v máji 2012. 

Súčasťou úseku diaľnice medzi Levočou a Spišským Podhradím bude 591-metrový dvojrúrový tunel Šibenik, kde vlani v auguste pri razení následkom výbuchu zahynul jeden pracovník a piati sa zranili. Stavbu tunela Šibenik pre združenie kompletne zabezpečuje subdodávateľsky firma TUBAU, a.s. so sídlom v Žiline. Súčasťou prác je výstavba diaľničného privádzača Levoča v dĺžke 985 metrov a kruhovej križovatky pri Levoči. Na diaľničnom úseku bude dvanásť mostov a veľké ľavostranné odpočívadlo pri Levoči. 

Externý stavebný dozor na stavbe druhého úseku D1 pri Levoči vrátane susedného prvého úseku v dĺžke 9 kilometrov zabezpečuje Združenie SD Jánovce Jablonov. Členmi združenia sú firmy AE Dozoring, s.r.o. a Infraprojekt, s. r. o. so sídlom v Bratislave. Zmluvná cena stavebného dozoru je 1,888 mil. eur bez DPH.

 

Vizualizácia diaľnice D1 Jánovce - Jablonov (Slovensko)

reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internet, YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok