Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. máj. 2022Gertrúda
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Čas, ktorý sme dostali, musíme využiť čo najlepšie.
Čas, ktorý sme dostali, musíme využiť čo najlepšie.
26.10.2021 07:15 Zaujímavosti
Tri veci, na ktoré by sme si nikdy nemali nájsť čas
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.10.2021 07:15 Zaujímavosti

Tri veci, na ktoré by sme si nikdy nemali nájsť časHoc máme medzi sebou odlišnosti, až by sa jeden čudoval, v jednom sme si vždy rovní. Máme k dispozícii 24 hodín, a teda aj príležitosť uchopiť čas podľa najlepšieho uváženia.


Môžeme buď tvoriť, alebo rúcať už stvorené. Môžeme buď plakať nad skončeným, alebo sa smiať, že sme dostali možnosť poučiť sa. Smieme nečinne sedieť a rozjímať nad osudmi iných, alebo sa pokúsiť napísať si príbeh až po smrť, ktorý sa bude odovzdávať z generácie na generáciuVoľby sú len dve, buď život, alebo smrť. Malo by to byť ľahké rozhodnutie, a predsa nie je jednoduché správne dýchať uprostred neustále sa točiaceho sveta. Nanešťastie pre nás, čas nie je naklonený tak, aby sa nám neminul, ani sa nenazdáme a odfúkne ho vietor. Ak teda nevieme, čo s načatými dňami, aspoň je dobré ujasniť si, čo činiť nemáme.

 


Hnev
Času je veru primálo, aby sme ho mrhali hnevom. Nenávidíme sa, zlostíme a dokážeme pretrhnúť putá len preto, že nie sme schopní povzniesť sa nad škaredosť. Chybíme, to áno, aj občas vravíme, čo by sme povedať nemali. Napriek tomu sme čoraz bližšie k starobe a k únave a v konečnom dôsledku k sekunde, keď bude priveľmi neskoro. Boh pozýva k láske a spriateliť sa s ňou, značí sprotiviť si neodpustenie.

 

K téme: O tom, ako Boh upiekol perníkový koláč

 


Nezmeniteľné
Priveľa rokov sa umárame tým istým, ako keby sme boli zakliati. Vieme, že nie je prospešné filozofovať a trápiť sa, ale i tak sa vraciame k myšlienkam o ničom. Dumáme nad tým, čo sme stratili, sme zúfalí a donekonečna riešime nezmeniteľné. Prečo sa radšej nezamerať na záležitosti, ktoré sa zmeniť dajú? O ostatné sa, a to som presvedčená, postará Boh.

 

 

Boh
A nakoniec nie je dostatok času, aby sme si nevšímali Boha. Voláme Ho najmä v súžení, vyčítame Mu a prosíme Ho na základe vlastného uváženia. Poúčame Ho, ako má konať a aj kedy to vykonať. Život je ale oveľa pestrejší, plnší a bytie ľahšie, ak sa oň podelíme so Stvoriteľom. Odovzdáme Mu hrozné, ale nezabúdajme ani na nádherné. Nech Mu patrí deň, ale aj noc. Nech má vo svojich rukách náš smiech, ale aj plač. Napokon sa celkom iste presvedčíme, že s Jeho pričinením oveľa menej ľutujeme a oveľa viac skutočne žijeme. Naplno a zmysluplne.

 

Prečítajte si tiež: Toxické vzťahy: Keď sa začne, čo sa začať nikdy nemaloreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok