Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Samospráva v blízkej dobe pridá na sídliská ďalších 120 hnedých kontajnerov.
Samospráva v blízkej dobe pridá na sídliská ďalších 120 hnedých kontajnerov.
21.01.2021 14:00 Domov
Trnavčanom ide triedenie bioodpadu výborne, pribudnú nové kontajnery
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 14:00 Domov

Trnavčanom ide triedenie bioodpadu výborne, pribudnú nové kontajneryTRNAVA - Trnavčania podľa vedenia radnice začali so separovaním tohto druhu odpadov veľmi dobre.


 

Počas prvého zvozu hnedých nádob sa podarilo vyzbierať 1,3 tony kuchynského odpadu, pri treťom až  1,62 tony. Okrem rozložiteľných odpadov sa v hnedých nádobách v menšej miere objavili klasické plastové vrecká, ktoré tam nemajú byť. Ceľkový bsah zberných nádob bol nad očakávanie „čistý“, teda poväčšine obsahoval to, čo do neho skutočne patrí. Zhruba 80 % tvoril tzv. zelený odpad, čiže rastlinné zvyšky z domácností.


„Trnava sa triedenia kuchynského bioodpadu zhostila bravúrne, veľmi nás teší záujem a najmä zodpovedný prístup ľudí. Začali sme výborne a veríme, že sa bude ešte ďalej zlepšovať a spoločne znížime objem komunálneho odpadu na minimum. Samozrejme, úplne najlepšie je odpad ani nevytvárať, teda kupovať len toľko, koľko naozaj potrebujeme a dokážeme spotrebovať,“ hovorí viceprimátor Trnavy Tibor Pekarčík.

 

 

Klasické plastové vrecká do bioodpadu nepatria

Mesto Trnava obyvateľom odporúča, aby zvyšky potravín vyhadzovali bez obalov – ideálne je vysýpať ich priamo z vedierka či inej uzatvárateľnej nádoby. Druhou možnosťou je používať biologicky rozložiteľné vrecká od Mesta Trnava. Do bytových domov ich v balení 25 kusov spolu so špeciálnymi košíkmi a infoletákmi distribuujú správcovia. 

 

 

V meste je momentálne štyridsať zberných nádob na kuchynský bioodpad, z toho sedem je na zberných dvoroch. Samospráva v blízkej dobe pridá na sídliská ďalších 120 hnedých kontajnerov. Povinnosť zaviesť zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu z domácností vyplynula samosprávam z novely zákona o odpadoch.

 

Ako doma zbierať kuchynský bioodpad sa dozvieš na tomto linku.

 

 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  trnava.sk, Mesto Tranava InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok