Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.06.2016 08:35 Domov
Turistické chodníky v Tatrách a Pieninách sú pripravené na sezónu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.06.2016 08:35 Domov

Turistické chodníky v Tatrách a Pieninách sú pripravené na sezónuVYSOKÉ TATRY – Všetky turistické značkované chodníky v Tatranskom národnom parku (TANAP) a Pieninskom národnom parku (PIENAP) v správe Štátnych lesov TANAP-u sú priechodné. Dnes v noci končí sezónna uzávera chodníkov vo vysokohorskom prostredí. Od štvrtka 16. júna budú pre turistov prístupné aj zvyšné, ktoré boli doteraz uzavreté, a to približne 200 km chodníkov, vrátane značkovaných tatranských vrcholov.


„Pred otvorením letnej turistickej sezóny správca turistických značkovaných chodníkov a turistickej informačnej siete skontroloval prostredníctvom pracovníkov jednotlivých ochranných obvodov a Strediska terénnych služieb všetky turistické chodníky v TANAP-e a PIENAP-e a vykonal ich bežnú údržbu tak, aby boli bez problémov priechodné,“ vysvetlila koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov TANAP-u Lenka Burdová. Ako doplnila, tak okrem vyčistenia odrážok na odtok zrážkovej vody, prerezania chodníkov v kosodrevine a vykosenia okrajov chodníkov, prerezania padnutých kmeňov stromov po nápore vetra, vyzbierania odpadkov, úpravy a vyčistenia okolia lavičiek a krytých prístreškov či doplnenia turistického značenia a informačných tabuliek, to boli najmä výmeny a rekonštrukcie vodných premostení.

 

Počas nasledujúcich letných mesiacov budú Štátne lesy TANAP-u vykonávať len bežnú údržbu chodníkov a turistických zariadení vrátane informačnej siete. „Budú to práce na dláždení niektorých úsekov turistických chodníkov, opravy povrchu chodníkov, kosenie ich okrajov, čistenie odrážok, čistenie od popadaných haluzí, prepílenie padnutých kmeňov, odstraňovanie skál a údržba informačnej siete vrátane náterov pútačov, údržby odpočívadiel a lavičiek na oddych,“ vymenovala Burdová. Žiadna z týchto činností by nemala turistov v ich plánovanej túre obmedziť.

 

V súčasnosti nie je z dôvodu spracovania kalamitného dreva obmedzený pohyb ani na jednom turistickom značkovanom chodníku. „Turistov však upozorňujeme, že mnohé chodníky vo vysokohorskom prostredí sú ešte pod snehom. Lesníci ich budú prechádzať a upravovať tak, ako sa bude sneh v týchto polohách roztápať,“ dodala.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok