Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. jan. 2021
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zážitkové centrum vedy Aurelium.
Zážitkové centrum vedy Aurelium.
28.10.2019 17:29 Kultúra
Týždeň vedy a techniky prinesie stovky popularizačných podujatí po celom Slovensku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.10.2019 17:29 Kultúra

Týždeň vedy a techniky prinesie stovky popularizačných podujatí po celom SlovenskuBRATISLAVA – Študenti, verejnosť aj odborníci sa budú môcť počas budúceho týždňa zúčastniť na prednáškach, festivaloch, workshopoch a súťažiach v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019.


Pripravené sú stovky popularizačných podujatí po celom Slovensku, informovala Zuzana Hajdu z odboru propagácie Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky.

 

Jedno z hlavných podujatí tohto ročníka je Utorok so živou prírodou, ktoré pripravuje Centrum vedecko-technických informácií SR. Konať sa bude v dvoch blokoch.

 

Doobeda privíta skupiny stredoškolákov, popoludní sa bude môcť prísť pozrieť aj široká verejnosť. V troch krátkych prednáškach sa budú experti venovať ochrane slovenskej flóry a fauny, na ktorú vplýva nielen civilizácia, ale aj meniace sa klimatické podmienky.

 

Cieľom je priblížiť, prečo mnohé druhy rastlín a živočíchov v súčasnosti ustupujú, pričom viacerým hrozí dokonca vyhynutie, a kto je za tento stav zodpovedný.

 

 

Počas dvoch dní sa v priestoroch výstaviska Incheba budú môcť záujemcovia zúčastniť hneď na dvoch podujatiach. Interaktívna výstava Veda netradične sa tento rok zameriava na mladé vedecké talenty. Festival vedy a techniky Amavet 2019 predstaví zaujímavé a inovatívne projekty, na ktorých pracujú študenti.

 

V rámci Týždňa vedy a techniky je pripravený program aj pre odbornú komunitu. V strede týždňa sa uskutoční Národný okrúhly stôl o vednej politike, ktorý sa snaží prostredníctvom odbornej diskusie prispieť k hľadaniu možností na zlepšenie podmienok a kvality slovenskej vedy a výskumu.

 

 

Vo štvrtok 7. novembra sa uskutoční Slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej a výtvarnej súťaže, počas ktorého si mladí a talentovaní študenti prevezmú diplomy a vecné ceny. Cieľom súťaží je zvýšiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku, vedecké bádanie a popularizáciu vedy a techniky na Slovensku. Vyvrcholením týždňa bude galavečer pri príležitosti odovzdávania Ceny za vedu a techniku 2019.

 

Týždeň vedy a techniky sa uskutoční v dňoch 4. – 10. novembra 2019, čím ukončí vedeckú jeseň podujatí zameraných na popularizáciu vedy a výskumu.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok