Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. júl. 2020Berta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.04.2020 07:13 Zaujímavosti
Ukončil aféru skôr než sa vôbec začala
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.04.2020 07:13 Zaujímavosti

Ukončil aféru skôr než sa vôbec začalaČlovek má šťastie v nešťastí. Šťastie, že vopred sú mu určené úseky ciest. Musí stretnúť istých ľudí, preskočiť cez ich osud, aby sa navzájom splietli. Prejsť cez určité miesta, vdýchnuť príchuť ich bytia a pošliapať cez ne tak, aby sa dali stopy nasledovať. V nešťastí, lebo aj tie najdokonalejšie plány môžu zlyhať jediným zlým rozhodnutím. Sám si vyberá, necháva za sebou nedokončené príbehy a načaté túžby.


Vopred sa to nevie
Najväčšia dráma je v tom, že aj tá najmenej podstatná voľba pre dnešok, môže narobiť veľký neporiadok v zajtrajšku. Keď sa ale rozhoduje, nikto nevie, čo a ako dopadne. Ak sa pôjde tam či onam, ovplyvní to budúcnosť? Ak sa nepovie to, čo by sa povedať malo a odloží sa to na inokedy, bude to v poriadku a nikto tým neutrpí? Nevie sa to vopred. Teda aspoň nie vždy.

 

Nemal to rád
Bol to zaneprázdnený muž. Pracovať musel, tak pracoval. Rodinu mal rád, ale vracal sa k nej iba večer. A ak sa stalo, že mal stihnúť ešte niečo navyše, síce to stihol, ale nebol ani trochu spokojný. Niektoré miesta jednoducho nemal v obľube. Patrilo medzi ne aj kaderníctvo. Keď občas využil jeho službu, nevedel sa dočkať, kedy to konečne bude mať na zozname dokončeného.

 

 

Ona to zmenila
Až raz sa k jeho kreslu dostala iná kaderníčka. Usmievala sa, mala približne rovnaký vek ako on a ani výrečnosť jej nechýbala. Strihanie vlasov sa mu odrazu zapáčilo. Debatoval s ňou o všeličom, aj si zavtipkoval.


„Ako ste sa mali?" pýtala sa ho a on jej úprimne odpovedal. Bolo to niečo nevšedné, s čím dovtedy skúsenosť nijakú nemal.

 

Zistil to
V jedno ráno sa muž zobudil a ihneď mal na tvári úsmev. Spomenul si totiž, že o pár hodín ho čaká kaderníčka, vopred sa u nej objednal. Nepotreboval ju vidieť kvôli jej schopnostiam, vlasov sa to netýkalo už vôbec. Objednával sa, aby sa s ňou mohol zhovárať.


Zaplavilo ho vzrušenie.
Otočil sa na druhý bok a do niečoho zavadil rukou. Zdvihol pohľad a všimol si, že sa na neho rozospato usmieva jeho manželka. A spomenul si tiež, že vo vedľajšej izbe odpočívajú jeho deti. Zachvel sa. Nie je bez záväzkov, nemal by len tak flirtovať s hocikým. Uvedomil si, že ak bude pokračovať v takom správaní, bude to mať zničujúci dopad na to, čo postretne jeho aj celú rodinu.


Vzal teda mobil, vytočil číslo, a keď druhá strana zdvihla, ohlásil sa:
"Dobrý deň, chcel by som zrušiť objednávku. A, nie, nechcem ju preložiť, viac sa nebudem objednávať."

 

 

Niečo sa dá
Nedá sa vybrať si, kto sa pripletie do plánu. Dá sa ale určiť, či má byť jeho súčasťou natrvalo alebo ho treba oddeliť. Nedá sa prikázať, koho sa bude ľúbiť. Môže sa ale rozhodnúť, ako sa s láskou naloží. Pokušeniu sa vyhnúť nedá, ale je na človeku, či mu podľahne. Boh ako ten, ktorý vynaliezol múdrosť, nie je skúpy a podelí sa o ňu s tým, kto o dar prejaví záujem.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pexels, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok