Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2021Eugénia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
vlajka Európskej únie
vlajka Európskej únie
25.06.2019 12:50 Zahraničie
Ukrajina sa rozhodla pozastaviť svoju účasť na zasadnutí Rady Európy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.06.2019 12:50 Zahraničie

Ukrajina sa rozhodla pozastaviť svoju účasť na zasadnutí Rady EurópyKYJEV - Parlamentné zhromaždenie Rady Európy (PZ ER) schválilo počas včerajšej noci návrh na obnovenie hlasovacích práv Rusku na území Ukrajiny. Prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril svoje úprimné skolamanie nad týmto rozhodnutím.


Ukrajina sa v reakcii na túto udalosť dokonca rozhodla pozastaviť svoju účasť na prebiehajúcom zasadnutí PZ RE. "Som sklamaný z rozhodnutia parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktoré schválilo práva ruskej delegácie," vyjadril sa Zelenskyj.

 

 

Minulý týždeň podľa vlastných slov hovoril o tejto otázke s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom i s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Obe strany sa snažil presvedčiť, že Rusko nemôže za súčasných okolností disponovať hlasovacím právom. "Škoda, že nás naši európski partneri nevypočuli," napísal ukrajinský prezident.

 

 

Okrem toho, že sa ukrajinská delegácia rozhodla svoju účasť na zasadnutí Rady Európy pozastaviť, zároveň predložila proti rozhodnutiu poslancov oficiálny protest."Jej činnosť je teda pozastavená, s výnimkou záležitostí týkajúcich sa hlasovacích práv Ruska," vyjadril sa šéf delegácie Kyjeva Volodymyr Arijev.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) пригласила российскую делегацию участвовать в июньской сессии. За резолюцию высказались 118 из 190 присутствовавших в зале парламентариев, 62 были против, 10 воздержались. ’’Принимая во внимание решение, принятое комитетом министров (Совета Европы) в Хельсинки, а также исключительные обстоятельства, которые привели к его принятию, ассамблея постановляет... пригласить парламенты государств-членов Совета Европы, которые не были представлены делегацией в ассамблее, представить полномочия своих представителей и заместителей представителей на июньской части сессии ассамблеи 2019 года", - говорится в документе. #ПАСЕ #СоветЕвропы #СЕ #PACE #CE #councilofeurope

Príspevok, ktorý zdieľa Клуб права ЕС и ЕАЭС МГИМО (@eueaeulaw_mgimo),

 

Hlasovacie práva v tomto orgáne boli Moskve odňaté pred piatimi rokmi po anektovaní Krymského polostrova Ruskom. Poslanci však rozhodli o ich vrátení aj napriek dôrazným námietkam Ukrajiny. Rusko tak bude môcť opäť začať zúčastňovať na zasadnutiach PZ RE. Delegácia dokonca bojkotovala za zrušenie týchto nariadení ako na podmienke svojho návratu do PZ RE a od júna roku 2017 preto neplatila členské príspevky do Rady Európy.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, Pixabay, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok