Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. sep. 2020Zdenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.10.2014 15:24 Ekonomika
Únia pekárov si chce posvietiť na neprimerané ceny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.10.2014 15:24 Ekonomika

Únia pekárov si chce posvietiť na neprimerané cenyBRATISLAVA - Únia priemyselných pekárov Slovenska (ÚPPS) v spolupráci s agrorezortom si chce posvietiť na subjekty, ktoré dohadujú neprimerané ceny a porušujú tak zákon.


Pozorne bude monitorovať ceny pekárenských výrobkov a následne ich porovnávať s ekonomicky oprávnenými nákladmi. V prípade, že zistí porušenie cenovej disciplíny, plánuje voči previnilcom iniciovať začatie konania. Ako tvrdí, subjekty, ktoré dohadujú neprimerané ceny, poškodzujú záujmy odvetvia ako celku.

 

"Dohodnutie neprimeranej ceny v obchodných vzťahoch je podľa zákona o cenách porušením cenovej disciplíny, za ktorý hrozí všetkým pekárom, ktorí nedodržiavajú zákon, vysoká pokuta, v krajnom prípade aj odňatie živnostenského oprávnenia,“ uviedol predseda ÚPPS Slavomír Moravčík. Uložiť sankciu môže ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Moravčík vyjadril presvedčenie, že spoločným záujmom všetkých pekárov je dosahovanie primeraných ziskov, a nie výroba a predaj pod ekonomicky oprávnené náklady, čo deformuje ceny na trhu a ohrozuje produkciu. 

 

Opatrenia sú súčasťou Akčného plánu boja proti nežiaducemu cenovému vývoju, ktorý únia prijala na svojom poslednom zasadnutí. Okrem toho pripravuje Etický kódex, ktorý bude upravovať základné zásady rozumného podnikania v tomto odvetví. Spolupracovať chce so všetkými priemyselnými pekármi tak, aby predišla útlmu odvetvia a zatváraniu 

 

Moravčík pripomína, že posledné štyri roky surovinové náklady vzrástli v priemere o 38 percent a personálne náklady o 20 percent, avšak samotné nákupné ceny základných výrobkov klesli o vyše osem percent. "Ide o mimoriadne nepriaznivý trend, ktorý vedie k absolútnej destabilizácii základných trhových princípov a cieľom ÚPPS bude okamžite ho zastaviť," dodal predseda ÚPPS.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok