Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
22. okt. 2020Sergej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Deti v utečeneckom tábore.
Deti v utečeneckom tábore.
13.04.2020 10:06 Zahraničie
UNICEF upozorňuje, že COVID-19 môže byť pre deti katastrofou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.04.2020 10:06 Zahraničie

UNICEF upozorňuje, že COVID-19 môže byť pre deti katastrofouKOLÍN NAD RÝNOM - Detský fond Organizácie Spojených národov (UNICEF) varoval, že aktuálna kríza spojená s novým koronavírusom ohrozuje základnú starostlivosť o najchudobnejšie deti v rozvojových krajinách a krízových oblastiach.


Obava o deti

"Táto pandémia je existenčnou hrozbou pre milióny detí," šéf nemeckej pobočky UNICEF Christian Schneider. "Len prostredníctvom medzinárodne koordinovaných aktivít dokážeme zabrániť tomu, aby sa svetová zdravotná kríza stala pre deti globálnou katastrofou," vyhlásil.

 

 

Utečenecké tábory

Najväčšie obavy podľa jeho slov predstavuje, že by sa vírus začal šíriť v preplnených utečeneckých táboroch v Grécku a v Sýrii. "Mnohé deti tam už teraz trpia na podvýživu a iné ochorenia a voči novým nebezpečenstvám nemajú dostatočnú imunitu," vysvetlil Schneider. To isté platí pre deti v krajinách regiónu Sahel a oblastí južnej Afriky.

 

 

Voda a mydlo nie sú samozrejmosť

Takmer 40 % Afričanov nemá doma možnosť umyť si ruky vodou a mydlom, čo predstavuje jeden z hlavných spôsobov, ako vzdorovať novému koronavírusu.

Schneider upozornil ďalej na to, že znepokojujúci je aj stúpajúci počet nakazených v Bangladéši. "Viac než 850 000 členov (menšiny moslimských) Rohingov žije v preplnených utečeneckých táboroch," uviedol. Stovky tisíc prenasledovaných Rohingov pred dvoma rokmi utieklo pred násilím armády zo susedného Mjanmarska do Bangladéša.

 

 

Chudobné krajiny 

Šéf UNICEF Nemecko poznamenal, že ochorenie COVID-19 silne zasiahlo aj Nemecko a jeho systém zdravotnej starostlivosti, ktorý je jedným z najlepších na svete. V tejto súvislosti upozornil na to, že najchudobnejšie krajiny sú okrem ničivých zdravotných následkov ohrozené aj sociálne a ekonomicky, čo ešte viac zhorší kritickú situáciu, v ktorej sa nachádzajú deti žijúce v týchto oblastiach.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok