Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. okt. 2020Alojzia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
(študentské mesto) vysokoškolský internát, Mlynská dolina, Bratislava
(študentské mesto) vysokoškolský internát, Mlynská dolina, Bratislava
14.09.2020 15:22 Domov
Univerzita Komenského hlási 2 prípady COVID-19 na internátoch v Mlynskej doline
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2020 15:22 Domov

Univerzita Komenského hlási 2 prípady COVID-19 na internátoch v Mlynskej dolineBRATISLAVA - Na internátoch Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa objavili prvé dva prípady ubytovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Informovala o tom Martina Mášiková z rektorátu UK.


Prvá bola Družba 

Prvý prípad podľa UK nahlásil Vysokoškolský internát Družba. "Ubytovaný strávil 3. septembra počas ubytovávania v internátnej izbe 20 minút a odcestoval domov. Následne 11. septembra sa u neho potvrdilo ochorenie COVID-19 a momentálne sa lieči doma," uviedla Mášiková.

 

 

Vzhľadom na prísne hygienické pravidlá počas ubytovania univerzita nepredpokladá, že by mohol nakaziť inú osobu.

 

2 študentky sú už izolované

Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny UK eviduje druhý prípad. "Študentku s pozitívnym výsledkom testu ako aj jej spolubývajúcu sme ubytovali v izolačných izbách, internát im zabezpečí doručovanie stravy a bezpečnú likvidáciu odpadu. Študentka sa nakazila od svojej kolegyne. Momentálne obe študentky čakajú na termín ďalšieho testu," priblížila Mášiková.

 

Ako doplnila, na výučbovom procese sa nezúčastnili, v spoločných stravovacích zariadeniach neboli a minimalizovali kontakt s inými osobami na internáte.

 

Zamestnanci internátov sú priebežne testovaní 

Univerzita tvrdí, že študenti mali bezpríznakový priebeh ochorenia. "V oboch prípadoch intenzívne komunikujeme s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý dohľadáva ich blízke kontakty a osloví všetkých, ktorí by mali podstúpiť test. Zamestnanci internátov, ktorí pravidelne prichádzajú do kontaktu s ubytovanými, od začiatku septembra priebežne podstupujú testy na ochorenie COVID-19," poznamenala Mášiková.

 

 

Univerzita počas leta podnikla potrebné kroky k nastaveniu čo najbezpečnejšieho režimu prevádzky. Situáciu pozorne monitoruje permanentný krízový štáb UK, v prípade výskytu ďalších prípadov aktivuje prísnejšie opatrenia.

 

Opatrenia pre študentov

Najväčšia slovenská univerzita opätovne apeluje na študentov, aby sa správali zodpovedne, nezúčastňovali sa na hromadných podujatiach, obmedzili návštevy v cudzích izbáchdodržiavali hygienické a bezpečnostné pokyny (rúško – odstup – ruky).

 

 

"Špeciálne upozorňujeme na používanie rúšok v spoločných priestoroch, hlavne na toaletách a vo výťahoch. Zároveň vyzývame študentov, u ktorých sa potvrdí ochorenie COVID-19, aby čo najskôr kontaktovali študijné oddelenie svojej fakulty," dodala Mášiková s tým, že ak študent býva v ubytovacom zariadení UK, má zároveň kontaktovať aj vedenie internátov.

 

 

Ochranné pomôcky môžete objednávať na shop.netky.sk.  Na sklade sú jednorázové ochranné rúška, textilné ochranné rúška a dezinfekčné gély.

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASR/Štefan Puškáš/Erika Ďurčová, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok