Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2021Edita
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Nový úrad nebude mať na starosti úplne všetok zhabaný majetok.
Nový úrad nebude mať na starosti úplne všetok zhabaný majetok.
30.07.2021 11:26 Domov
Úrad pre správu zaisteného majetku začína pôsobiť od 1. augusta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.07.2021 11:26 Domov

Úrad pre správu zaisteného majetku začína pôsobiť od 1. augustaBRATISLAVA - Ako informoval hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla, úrad je rozpočtovou organizáciou rezortu a jeho úlohou je sfunkčnenie a zefektívnenie zaisťovania majetku, ktorý pochádza napríklad z trestnej činnosti alebo je určený na jej páchanie.


Od 1. augusta začína oficiálne fungovať nový Úrad pre správu zaisteného majetku. Správu takéhoto majetku doteraz vykonávali orgány činné v trestnom konaní.

 


Pri špecifickom type majetku, ako napríklad zbrane, strelivo, rádioaktívne materiály alebo drogy budú podľa ministerstva správu tohto majetku vykonávať osobitné orgány ako polícia alebo Jadrová a vyraďovacia spoločnosť. Ak možnosti novozriadeného úradu nebudú na správu majetku postačovať, bude môcť poveriť správou aj iné subjekty.

 

"Rozsah majetku, ktorý môže úrad spravovať, je veľmi široký. Môžeme spravovať hnuteľné veci, nehnuteľné veci, môžeme spravovať majetkové práva, môžeme spravovať iné majetkové hodnoty," povedal riaditeľ Úradu pre správu zaisteného majetku Ján Kmeť.

 

 

Napríklad v oblasti hnuteľných vecí môže úrad podľa neho spravovať majetok ako osobné či nákladné autá, cennosti, zbierky, elektroniku alebo počítače.

V prípade, že zaistený majetok bude pozostávať z vecí podliehajúcich rýchlej skaze, rýchlo strácajúcich na hodnote alebo vecí, so správou ktorých sú spojené neprimerané náklady, bude kompetenciou úradu predať ich aj bez súhlasu vlastníka.

 

 

Podľa rezortu spravodlivosti sa to týka napríklad automobilov zabavených v rámci odhaľovania trestnej činnosti.

 

"Hovoríme o dražbe. Predaj musí byť transparentný a musí byť z neho maximálny výťažok. Právomoci a hlavne zodpovednosť úradu pre správu zaisteného majetku sú dané tým, že sa musí starať o majetok tak, aby nestrácal na hodnote a pokiaľ je to možné, aby, naopak, na hodnote narástol," povedal Ján Kmeť.

 

 

V prípade, že sú so zaisteným majetkom spojené prípadné výnosy, úrad to podľa neho musí zohľadniť a zabezpečiť.

Riaditeľ Úradu pre správu zaisteného majetku dodal, že úrad v súčasnosti pokračuje v nábore zamestnancov, obstaráva tovary a služby potrebné pre jeho fungovanie a vyberá externých správcov majetku, ktorí budú jeho činnosti napomáhať.reklama


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  Pixabay, Unsplash, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok