Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2021Aurel
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
24.09.2021 12:14 Domov
Úrad verejného obstarávania dal zelenú výstavbe električkovej trate do Petržalky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.09.2021 12:14 Domov

Úrad verejného obstarávania dal zelenú výstavbe električkovej trate do PetržalkyBRATISLAVA - Pri kontrole tendra nezistil žiadne porušenie zákona.


Jeden z najväčších dopravných projektov v Bratislave je tesne pred spustením realizácie. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) totiž dokončil kontrolu tendra na predĺženie električkovej trate v bratislavskej Petržalke v úseku Bosákova – Janíkov dvor

 

Porušenie zákona nezistil. Vyplýva to z rozhodnutia zverejneného na webe ÚVO. Hlavné mesto tak môže podpísať zmluvu s víťazom súťaže, ktorým je skupina dodávateľov - Združenie NS MHD Petržalka. Novú trať majú postaviť za 74,5 milióna eur bez DPH.  

 

"Úrad konštatuje, že v konaní o preskúmanie úkonov kontrolovaného pred uzavretím zmluvy nezistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní, ktoré malo alebo mohlo mať vplyv na výsledok verejného obstarávania," uviedol v rozhodnutí ÚVO.

 

 

Hlavnému mestu Bratislava už teda nič nebráni uzavrieť zmluvu so zhotoviteľom Združením NS MHD Petržalka a začať s výstavbou 4,2 kilometra dlhej električkovej trate

 

Súčasťou zákazky je aj vybudovanie križovatiek s priečnymi komunikáciami, preložky všetkých vedení a konštrukcií, a to najmä preložky inžinierskych sietí a úpravy koryta Chorvátskeho ramena. Súčasťou stavby sú štyri mostné objekty a jedna lávka pre peších cez Chorvátske rameno.

 

 

Väčšina finančných prostriedkov na realizáciu výstavbu novej električkovej trate bude hlavnému mestu poskytnutá z fondov Európskej únie v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020. Verejné obstarávanie bolo vyhlásené 20. októbra minulého roka. V prípade, že sa projekt nepodarí zrealizovať do konca roka 2023, mesto príde o eurofondy. 

 

Nový úsek električkovej trate v Petržalke bude nadväzovať na súčasnú zastávku Jungmannova. Trať bude ďalej pokračovať novými električkovými zastávkami okolo Chorvátskeho ramena, na Gessayovu, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavskú a Janíkov dvor.

 

Prečítajte si tiež: Magistrát hlavného mesta dokončí novú električkovú trať do Petržalky do decembra 2023, ak to však nestihne, príde o eurofondyreklama


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok