Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.10.2010 07:15 Ekonomika
ÚRSO zamietol návrhy SPP zmeniť v roku 2010 ceny plynu pre domácnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.10.2010 07:15 Ekonomika

ÚRSO zamietol návrhy SPP zmeniť v roku 2010 ceny plynu pre domácnosti
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zamietol návrh akciovej spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP) na zmenu ceny zemného plynu pre domácnosti, ako aj návrh na zmenu ceny plynu určeného na výrobu tepla pre domácnosti v roku 2010 a cenové konania zastavil. Informoval o tom dnes hovorca ÚRSO Miroslav Lupták v tlačovej správe.
      Pripomenul, že na regulačný úrad spoločnosť SPP doručila 3. septembra 2010 návrh na zmenu ceny zemného plynu pred domácnosti o viac ako 7 % a návrh na zmenu ceny zemného plynu určeného na výrobu tepla pre domácnosti o viac ako 10 %, ktoré mali nadobudnúť platnosť ešte v roku 2010.
      Regulačný úrad podľa neho po preštudovaní návrhu na zmenu rozhodnutia aj predložených podkladov zistil, že návrhy neboli úplné, a preto nebolo možné objektívne posúdiť oprávnenosť a opodstatnenosť zmien rozhodnutia.
      "ÚRSO preto vyzval regulovaný subjekt, teda SPP, na odstránenie nedostatkov a doplnenie podkladov k návrhom na zmenu rozhodnutia a poučil ho o možnosti zamietnutia návrhu na zmenu cenového rozhodnutia a zastavenia cenového konania," informoval hovorca úradu.
      Regulovaný subjekt podľa Luptáka na výzvu reagoval, ale doručené doklady neboli kompletné a v požadovanom rozsahu. Výrazným nedostatkom bolo, že regulovaný subjekt nedoložil faktúry o nákupe plynu od všetkých dodávateľov, čím nepreukázal nákup približne 1,059 miliardy m3 plynu.
      Návrh na zmenu rozhodnutia bol odôvodnený aj výraznou zmenou nákladov na nákup plynu, ktorá vyplýva z rozdielu medzi očakávanou nákupnou cenou plynu a plánovanou nákupnou cenou plynu. Údaje predložené regulovaným subjektom, ktoré preukazujú očakávanú nákupnú cenu plynu, nezodpovedajú aktuálnym hodnotám vývoja výmenného kurzu USD/EUR ako jedného z hlavných parametrov, ktoré ovplyvňujú nákupnú cenu plynu. "Úrad sa s predpokladanými hodnotami vývoja výmenného kurzu USD/EUR tak, ako ich uvádza regulovaný subjekt, nestotožnil," spresnil Lupták.
      "Po detailnom posúdení regulačný úrad v doručených podkladoch konštatoval značné nezrovnalosti, ktoré ho viedli k tomu, aby nesúhlasil s oprávnenosťou a opodstatnenosťou návrhov na zmenu rozhodnutia," dodal.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok