Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. júl. 2020Nina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Maturitná komisia
Maturitná komisia
27.05.2019 10:46 Domov
Ústne maturity na stredných školách potrvajú do konca budúceho týždňa
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.05.2019 10:46 Domov

Ústne maturity na stredných školách potrvajú do konca budúceho týždňaBRATISLAVA - Na slovenských stredných školách pokračujú maturitné skúšky. Skúšanie žiakov posledných ročníkov stredných škôl sa začalo minulý pondelok 20. mája, a potrvá do piatku 7. júna. Písomné maturity v marci absolvovalo približne 43 000 maturantov na viac ako 700 stredných školách. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.


Drvivá väčšina maturantov absolvuje maturitné skúšky zo štyroch predmetov. 

 

"V prípade gymnázií pôjde o povinný cudzí jazyk a slovenský jazyk a literatúru. K nim si mohli vybrať voliteľný predmet zo skupiny prírodovedných alebo spoločenskovedných alebo ostatných predmetov a ďalší voliteľný predmet," uviedlo ministerstvo školstva.

 

Školy, v ktorých sa vyučuje jazyk národnostných menšín, teda maďarčina a ukrajinčina, patrí výučba v tomto predmete spolu so slovenským jazykom a literatúrou aj jedným cudzim jazykom k povinným predmetom. Podľa nastavených pravidiel si teda povinne vyberajú len jeden voliteľný predmet. 

 

 

Maturitnú skúšku na stredných odborných školách (SOŠ) a konzervatóriách tvoria štyri predmety, a to slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky. "V prípade SOŠ s vyučovacím jazykom národnostných menšín k týmto štyrom predmetom pribúda ešte vyučovací jazyk," doplnilo ministerstvo školstva.

 

 

V prípade, ak sa maturantom neodarí úspešne absolvovať ústnu formu, môžu sa prihlásiť na opravný termín, ktorý sa bude konať v septembri, respektíve vo februári nasledujúceho roku. Rozhodnutie je na riaditeĺovi príslušnej strednej školy. V minulom roku absolvovalo opravnú ústnu maturitnú skúšku podľa oficiálnych počtov 2230 študentov.  

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok