Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. mar. 2021Albín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.01.2021 13:15 Zaujímavosti
Už ako dvojročný sa presvedčil, že Boh je skutočný
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.01.2021 13:15 Zaujímavosti

Už ako dvojročný sa presvedčil, že Boh je skutočnýRodina plánovala celkom obyčajný výlet na kúpalisko s cieľom neobyčajne dobre sa zabaviť.


Trojčlenná posádka, ktorej základ, prirodzene, tvorila rodičovská dvojica a dopĺňal ju dvojročný a nanajvýš veselý chlapček, sa viezla v aute až priveľmi pomaly.

 

Žena-matka, ktorá vozidlo riadila, sa natoľko obávala prekročenia rýchlosti a z toho plynúceho nebezpečenstva pre najbližších, že nič nemienila riskovať a radšej sa nikam neponáhľala.


Bolestná opatrnosť
Úmysel bol síce dobrý, to sa spochybniť nedá, ale občas aj najväčšia opatrnosť prinesie najväčšiu bolesť. Nedostatočná rýchlosť spôsobila, že sa automatický zámok nezamkol, chlapček si poľahky otvoril dvere a vypadol z auta.

 


Žena pod kolesom čosi pocítila, jej hlava, rovnako ako i tá manželova, sa obrátila a nastala vláda strachu. Muž vyskočil, a s radosťou, hoci i panikou oznámil, že chlapec je nažive. Okamžite sa previezlo na pohotovosť a čakalo sa na konečný ortieľ. Bude to väčšia alebo menšia tragédia?

 

Nič zlomené
Chlapček mal síce končatiny posiate krvou a ovládala ho nekontrolovateľná triaška, napriek tomu lekár prehlásil, že na základe vyšetrenia nemá nijakú zlomeninu. Viezlo sa po ňom dvojtonové vozidlo a on vyviazol iba s modrinami a škrabancami.


Chytil ho
V rovnaký večer si žena kľakla a ďakovala Bohu za to, že ušetril jej syna. Neskôr si k dieťaťu ľahla, domnievala sa, že už tvrdo spí. On sa však po chvíli ticha ozval: „Mami, Ježiš ma chytil."

 


„Naozaj?" váhavo sa spýtala žena. „Áno, poďakoval som sa mu a on odpovedal, že nemám začo." Rozhovor potom pokračoval až ráno a v rámci neho jej chlapec prezradil i ďalšie detaily.


„Ježiš mal hnedé ruky. A ešte mal aj hnedé vlasy." Rozprávanie okorenil i názornou ukážkou toho, ako ho Boží syn zachytil a ochránil pred pádom s nezvratnými následkami.


Že bol vďačný, to prejavil aj v modlitbe a navždy si zapamätal, že Boh nie je nijaká bájna postava z rozprávky. Už vie, že je skutočnejší než čokoľvek a že je starostlivejší než ktokoľvek.


Nech je problém akokoľvek veľký, Boh je ochotný a pripravený zachytiť telo i dušu.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok