Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2021Vincent
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.02.2019 19:38 Zaujímavosti
Už zajtra si pripomíname Svetový deň rozhlasu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.02.2019 19:38 Zaujímavosti

Už zajtra si pripomíname Svetový deň rozhlasuNEW YORK - Rozhlas je mohutné masmédium. Dokonca aj v súčasnosti, v ére digitálnych komunikačných prostriedkov, sa dostáva k oveľa širšej verejnosti ako ostatné médiá. Šíri informácie zásadného charakteru a predkladá závažné otázky, zdôraznil generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres v posolstve k tohtoročnému Svetovému dňu rozhlasu. Ten pripadá na 13. februára (stredu) a jeho mottom je "Dialóg, tolerancia a mier".


Cieľom Svetového dňa rozhlasu je upozorniť verejnosť i ďalšie médiá na jeho význam. K ďalším cieľom tohto dňa patrí zlepšenie medzinárodnej spolupráce medzi rozhlasmi a povzbudenie všetkých, ktorí môžu prispieť k ľahšiemu prístupu k rozhlasu i vytváraniu staníc, aby tak konali. Popri tom má 13. február upriamiť pozornosť verejnosti na jedinečné hodnoty rozhlasu, ktorý je schopný poskytnúť služby širokému okruhu ľudí.

 

Rozhlas je osobné a interaktívne masmédium, umožňujúce poslucháčom vyjadriť svoj názor, znepokojenie či krivdy. "Rozhlas prispieva k vytváraniu spoločenstiev," upozornil generálny tajomník OSN.

 

 

 

Generálna riaditeľka Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) Audrey Azoulayová vo svojom posolstve zdôraznila, "že rozhlas má jedinečný rozsiahly potenciál na to, aby budoval harmonickejšiu spoločnosť. V súčasnosti majú rozhlasové stanice pri stimulovaní verejnej diskusie, posilňovaní občianskej angažovanosti a pri zavedení vzájomného porozumenie."

 

Rozhlas otvára nové diskusie a šíri novátorské myšlienky do rodín, dedín, univerzít, nemocníc a na pracoviská. Komunikácia na rozhlasových vlnách sa v súčasnosti môže stať liekom na negativizmus, ktorý, ako sa zdá, na sieti dominuje. Preto sa UNESCO usiluje všade na svete zvýšiť rozmanitosť a pluralitu rozhlasových staníc. "Rozhlas zostáva masmédiom, ktoré má najvyššiu schopnosť reagovania a participácie, ktoré sa adaptuje na zmeny v 21. storočí a ponúka nové prostriedky na interakciu, na účasť na dôležitých diskusiách, najmä pre najmenej majetných ľudí," dodala.

 

 

UNESCO už pravidelne vyzýva rozhlasové stanice, aby sa k nemu pripojili a spoločne oslávili Svetový deň rozhlasu. Prvýkrát sme si tento výnimočný deň pripomenuli v roku 2012. Vyhlásili ho delegáti na 36. zasadnutí Generálnej konferencie UNESCO 3. novembra 2011. Dátum 13. február zvolili v spojitosti so založením Rozhlasu OSN v roku 1946. Návrh na vyhlásenie Svetového dňa rozhlasu predložila delegácia Španielskeho kráľovstva.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pexels, Instagram, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok