Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. nov. 2019Eugen
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
21.10.2010 07:04 Zaujímavosti
Uznesenie o NADSME je splnené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.10.2010 07:04 Zaujímavosti

Uznesenie o NADSME je splnené
Uznesenie vlády o riešení situácie v Národnej agentúre pre rozvoj malého a stredného podnikania (NADSME) je podľa premiérky Ivety Radičovej splnené.
"Myslím si, že nemôžeme hovoriť o kauze NADSME. Uznesenie vlády je splnené. Minister (hospodárstva a výstavby SR - pozn. TASR) pokračuje vo výmene personálnych obsadení tak, ako mu to ukladalo uznesenie vlády," uviedla po dnešnom rokovaní kabinetu Radičová.
Materiál o NADSME, ktorý šéf rezortu hospodárstva predkladal na dnešné rokovanie, bol podľa premiérky "z rokovania vlády stiahnutý, pretože ho pripomienkujú tie rezorty, ktorých sa materiál o NADSME dotýka". "Po zapracovaní námetov, pripomienok bude materiál predložený na vládu," spresnila.
Skutočnosť, že sa dnes na zasadnutí vlády konštatovalo plnenie uznesenia o NADSME, potvrdil aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva a výstavby (MHV) SR Martin Chren.
"O tom, ako by mala vyzerať nová superagentúra, musia však pokračovať aj rozhovory medzi jednotlivými rezortmi. My sa chceme v prvom rade zamerať na naplnenie programového vyhlásenia vlády, na obsahovú stránku, nielen na nakreslenie nejakej schémy," povedal Chren.
Rokovania medzi zainteresovanými rezortmi podľa Chrena "neustále prebiehajú". "Nejde o nejaký príliš urýchlený proces, ale naozaj o snahu koncepčne niečo nielen nastaviť na najbližšie štyri roky, ale aj do budúcnosti, a teda samozrejme to chvíľku trvá," spresnil.
Výmeny v agentúre podľa štátneho tajomníka MHV SR prebiehajú tak, aby sa nenarušilo fungovanie samotnej NADSME. "Nie je možné odvolať nejakých predstaviteľov bez toho, aby tam neboli noví, pretože by štát stratil dosah na peniaze, ktoré sú v agentúre. Všetky plánované výmeny a napĺňanie uznesenia vlády prebiehajú v súlade so všetkými právnymi predpismi a s príslušnými stanovami," dodal.
Pripomenul, že materiál o NADSME je momentálne medzi tzv. nazaradenými materiálmi. "Keď dobehnú všetky procesy konzultácií a  rozhovorov medzi rezortmi, tak určite bude schválený," dodal Chren na otázku, kedy sa bude materiálom na svojom rokovaní zaoberať vláda.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok