Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vráskavec ozrutný, najväčší cicavec na svete
Vráskavec ozrutný, najväčší cicavec na svete
25.02.2019 18:29 Zaujímavosti
V amazonskom dažďovom pralese bola objavená veľryba
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.02.2019 18:29 Zaujímavosti

V amazonskom dažďovom pralese bola objavená veľrybaBRATISLAVA – Nie vždy nám všetko dáva zmysel. Ľudia dokonca častokrát niečomu neprirodzenému spočiatku neveria a ani časom sa to nezvykne zmeniť. Prirodzenosť je jednoducho niečo také, ako si to pamätáme, alebo o čom sme sa učili v škole. Od detstva sme vedení k tomu, že tráva je zelená, obloha modrá a Slnko žlté, že slona plávajúceho pod vodou neuvidíme, pretože to nie je jeho prirodzené prostredie, a to isté platí aj o rybách na suchu. Pri všetkom však môžeme položiť otázku: „Čo ak?“


Amazonský dažďový prales ešte do dnešného dňa ukrýva v sebe stovky druhov zvierat, ktoré človek jakživ nevidel. Ale to, čo sa našlo odporuje zákonom fyziky. Vráskavec ozrutný, naša najväčšia veľryba, sa z nevysvetliteľných dôvodov nachádzal zhruba 15-20 metrov od pobrežia. Na jednej strane je pravda, že samotný vráskavec meria od 10 metrov, lenže ako ryba nemohol svojpomocne prekonať tak dlhú trasu brehu. Určite nie sám. Lenže kto, alebo čo by mu pomohlo? A za akým účelom by potrebovala takáto opacha opustiť more? Ryby bez vody predsa umierajú.

 

 

Veľryba sa našla v piatok ráno na ostrove Marajo pri Brazílii. Jednou možnosťou by mohol byť príliv, ktorý by ju vyplavil až tak ďaleko. No na druhej strane je to veľmi nepravdepodobné, pretože tlak vody by musel byť veľmi veľký, aby dokázal premiestniť pevninou zviera s hmotnosťou niekoľko ton.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#marajo #marajoisland #amazonia #sweetsea #sweetbeach #parastate

Príspevok, ktorý zdieľa Paola Lemes (@paola.leme),

 

Ďalšou alternatívou sú plasty. Veľryba by podľa tejto teórie na plastových fľašiach a pomocou veľkého prílivu, ktorý sa v oblasti Brazílie práve počas týchto mesiacov vyskytuje najviac, mala dostať na pevninu.

 

 

Jedna teória je nepravdepodobnejšia ako druhá, no niečo za tým byť musí. Odborníci, ktorý na miesto činu dorazili neprišli zatiaľ s alternatívnym vysvetlením. Po prehliadnutí tela však zistili, že sa jedná o mláďa, a teda sa mohlo aj stratiť svojej matke počas plavby k Antarktíde. Práve tam sa teraz niekoľko mesiacov budú vráskavce zdržiavať.

 

 

Nebol by to však prvý prípad, kedy sa veľrybie mláďa zatúlalo svojej mame až k brehom. Niečo podobné, aj keď nie s tragickým koncom sa stalo aj v Južnej Kalifornii v polovici februára. Veľryba sa dostala až k zakotveným plachetniciam v prístave. Okoloidúci len nechápavo krútili hlavami, a tí odvážnejší sa chceli morského obra aspoň dotknúť.

 

 reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk

Foto:  Pixabay, Instagram, TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok