Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. dec. 2021Oldrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Londýn, Veľká Británia.
Londýn, Veľká Británia.
21.11.2020 10:26 Zahraničie
V Británii budú platiť nové pravidlá pre imigrantov, ako to zasiahne Slovákov?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.11.2020 10:26 Zahraničie

V Británii budú platiť nové pravidlá pre imigrantov, ako to zasiahne Slovákov?Vláda Spojeného kráľovstva spustila celoeurópsku informačnú kampaň, ktorá má pripraviť občanov Európskej únie (EÚ) na zavedenie nového imigračného systému.


Ten by mal byť platný od 1. januára 2021 a samotné imigračné kanály by mali byť v prevádzke od 1. decembra 2020. V tlačovej správe o tom informovala Monika Holečková z Britskej ambasády v Bratislave.

 

 

Slováci v Británii
Voľný pohyb medzi krajinami EÚ a Spojeným kráľovstvom sa skončí 31. decembra 2020 o 23:00 a od tohto momentu už občania Slovenska nebudú mať po vstupe automatické právo zostať žiť v Spojenom kráľovstve, upozorňuje ambasáda.

 

Nezáleží už na krajine pôvodu 
Spojené kráľovstvo zavedie nový bodový imigračný systém, ktorý posudzuje ľudí zo všetkých krajín sveta rovnako a uprednostňuje talent žiadateľa, nie krajinu jeho pôvodu.

 

 

Občania krajín únie, a teda aj Slovenska, ktorí v Spojenom kráľovstve momentálne nežijú, respektíve nemajú nárok vyplývajúci z Dohody o vystúpení a budú chcieť v krajine študovať alebo pracovať, budú musieť splniť špeciálne požiadavky a požiadať o víza prostredníctvom nového imigračného systému.

 

Oboznámené všetky krajiny EÚ

Kampaň úrady preložili do jazykov všetkých krajín únie a počas novembra a decembra ju prezentujú prostredníctvom rôznych kanálov s tým, že druhá fáza je na plánovaná na začiatok roka 2021.

 

 

Aj bez víz, ale...
Na základe nových pravidiel budú môcť občania EÚ aj naďalej navštíviť Spojené kráľovstvo bez žiadosti o víza a v mnohých prípadoch budú môcť v krajine zostať po dobu maximálne šesť mesiacov. Zmeny sa nebudú týkať práv tých, ktorým bol udelený štatút prostredníctvom EÚ schémy usadenia, tzv. EU Settlement Scheme.

"Náš nový systém vysiela celému svetu odkaz, že Británia zostáva otvorená. Chceme aj naďalej podporovať top talenty z celého sveta, aby svoje schopnosti priniesli do Spojeného kráľovstva. Chceme aj naďalej vítať talentovaných študentov zo Slovenska, ktorí budú nepochybne profitovať zo štúdia na jednej z našich top univerzít." 

 

 

"Je dôležité, aby občania Slovenska vedeli o tom, ako ich ovplyvnia zmeny pri vstupe do krajiny a preto by som chcel ľudí vyzvať, aby si našli čas a zistili čo sa od nich bude očakávať," vyjadril sa veľvyslanec Nigel Baker.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Unsplash, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok