Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2020Eugénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.10.2012 12:05 Ekonomika
V Chemosvite spustili do prevádzky 11-farebníkový hĺbkotlačový stroj
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.10.2012 12:05 Ekonomika

V Chemosvite spustili do prevádzky 11-farebníkový hĺbkotlačový strojV Chemosvite spustili do prevádzky 11-farebníkový hĺbkotlačový stroj - Slovensko V Chemosvite, spoločnosti na výrobu fólií a obalov v meste Svit (okres Poprad), dnes uviedli do skúšobnej prevádzky nový 11-farebníkový hĺbkotlačový stroj. Ide už o šiesty hĺ


V Chemosvite, spoločnosti na výrobu fólií a obalov v meste Svit (okres Poprad), dnes uviedli do skúšobnej prevádzky nový 11-farebníkový hĺbkotlačový stroj. Ide už o šiesty hĺbkotlačový stroj, ktorý táto akciová spoločnosť zakúpila od roku 1994. 

„Nový hĺbkotlačový stroj umožňuje výrobu flexibilných obalov pri rýchlosti do 450 metrov fólie za minútu. Je výrazným prírastkom pre firmu z hľadiska konkurencieschopnosti na trhu, máme s ním nové možnosti a zvýši sa aj produktivita výroby,“ uviedol výkonný riaditeľ a. s. Chemosvit Fólie Jaroslav Mervart. Tieto stroje sa využívajú predovšetkým na výrobu potravinárskych fólií. Náklady na zakúpenie stroja spolu s pridruženými nákladmi v iných oddeleniach sa vyšplhali na 8 miliónov eur, stroj vyrobila nemecká firma.

Svitská spoločnosť sa rozhodla pre túto investíciu aj napriek stále pretrvávajúcej hospodárskej kríze. „V dobe krízy sa nárast a klesanie dopytu veľmi mení a práve tento stroj nám ponúka kapacitnú rezervu, ktorá dokáže uspokojiť tak štandardné, ako aj mimoriadne požiadavky klientov napríklad v sezóne,“ vysvetlil Mervart. 
Vďaka uvedeniu nového stroja do prevádzky spoločnosť zamestnala 20 nových pracovníkov. „Dá sa povedať, že zamestnanosť u nás je momentálne stabilná, a to aj vďaka takýmto novým investíciám, pretože bez nich by, predpokladám, trend zamestnanosti bol klesajúci. Táto nová investícia pomáha udržať a zároveň aj vytvoriť nové pracovné miesta,“ dodal Mervart.

Nový 11-farebníkový stroj vyvolal zvýšenú potrebu tlačových valcov, preto mnohé investície za posledné dva roky smerovali do prípravy tlače. Zakúpilo sa nové gravírovacie zariadenie, nové laserové osvitovacie zariadenie a tiež dva kašírovacie stroje na laminovanie obalových fólií. 
Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok