Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2022Ľubomíra
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.03.2017 15:10 Ekonomika
V dôsledku kyberútokov banky v minulom roku utrpeli miliónové straty
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.03.2017 15:10 Ekonomika

V dôsledku kyberútokov banky v minulom roku utrpeli miliónové stratyBRATISLAVA - Finančné organizácie po celom svete musia čeliť čoraz sofistikovanejším kybernetickým hrozbám.


Dôsledkom toho neustále narastajú aj náklady spojené s kyberútokmi, či už ide o samotné straty spôsobené incidentom, alebo náklady súvisiace s nápravou škôd. Podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky Lab a B2B International utrpeli finančné inštitúcie v minulom roku jedným kyberútokom stratu v priemere takmer 862.000 eur.

 

Prieskum zameraný primárne na banky a finančné inštitúcie z celého sveta, ktorý je súčasťou správy Financial Institutions Security Risks 2016 vydanej spoločnosťou Kaspersky Lab, odhalil alarmujúce čísla v súvislosti s nákladmi a finančnými stratami spôsobenými kybernetickými útokmi.

 

Z prieskumu vyplýva, že najväčšie finančné škody dokážu napáchať incidenty, ktoré zneužili zraniteľnosti POS (point-of-sales) systémov, pri ktorých prišli organizácie v minulom roku o takmer 2 milióny eur.Na druhom mieste sú útoky realizované prostredníctvom mobilných zariadení, pri ktorých sa škody vyšplhali až na viac ako 1,5 milióna eur, nasledované cielenými útokmi, ktoré si vyžiadali finančné náklady v hodnote približne 1,2 milióna eur.

 

Investície finančných spoločností do bezpečnosti stále narastajú, pretože si uvedomujú dôležitosť efektívneho nasadenia bezpečnostných riešení. Aj napriek tomu si 63 % finančných inštitúcií myslí, že dodržiavanie bezpečnostných pravidiel nie je dostatočnou ochranou pred hrozbami.

 

Mnohé z nich uvádzajú ako dôvod zvyšovania rozpočtov na bezpečnosť aj dynamicky sa rozvíjajúcu infraštruktúru. Priemerná finančná inštitúcia napr. využíva virtuálnu desktopovú infraštruktúru (VDI) a spravuje približne 10.000 koncových zariadení, z ktorých asi polovicu tvoria smartfóny a tablety. Nedostatočné odborné znalosti interných zamestnancov, smernice top manažmentu či rozširovanie podnikateľských aktivít boli v prieskume označené za ďalšie dôvody na zvyšovanie investícií.

 

Celkovo sa dá na základe výsledkov podľa Kaspersky Lab konštatovať, že takmer všetky finančné subjekty považujú za nevyhnutné zvyšovanie investícií do bezpečnosti (83 %), pričom očakávajú, že tieto náklady budú ďalej narastať.

TASR informovala spoločnosť Kaspersky Lab.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok