Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. júl. 2020Prokop
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
vlajka Európskej únie
vlajka Európskej únie
25.02.2019 17:25 Zahraničie
V eurovoľbách bude môcť hlasovať 3,9 milióna občanov aj mimo členských krajín EÚ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.02.2019 17:25 Zahraničie

V eurovoľbách bude môcť hlasovať 3,9 milióna občanov aj mimo členských krajín EÚWIESBADEN - Odovzdať hlas počas májových volieb do Európskeho parlamentu (EP) bude môcť v Nemecku aj približne 3,9 milióna občanov iných členských krajín EÚ. Vyplýva to z vyjadrenia nemeckého spolkového úradu pre vedenie volieb, ktoré priniesla počas dnešného dňa tlačová agentúra DPA.


Tzv. únijní občania sa môžu podľa neho rozhodnúť, či budú hlasovať v Nemecku alebo krajine svojho pôvodu.Odhaduje sa, že právo hlasovať v májových voľbách má v Nemecku dokopy 64,8 milióna ľudí. Približne 3,9 milióna z nich dostane možnosť spolurozhodovať o zložení EP po prvý raz.

 

Alexanderplatz, Berlín, Nemecko

 

Čo sa týka vekového zloženia, zhruba 2,3 milióna oprávnených voličov má 18 - 20 rokov, približne 21,7 milióna 21 - 44 rokov a zhruba 17,9 milióna 45 - 59 rokov. Zvyšných oprávnených voličov, ktorí sú vo veku 60 a viac rokov, je odhadom 22,9 milióna, teda viac než tretina celkového počtu. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PREČO BY STE MALI VOLIŤ❓ Ako vo všetkých voľbách, aj v Európskych voľbách si vyberáte vašu budúcnosť Tentoraz už nestačí iba dúfať v lepšiu budúcnosť. Je načase, aby sme za ňu všetci prevzali zodpovednosť. Prečo ísť voliť v európskych voľbách v máji 2019❓ My Európania čelíme mnohým výzvam, od migrácie po zmenu klímy, od nezamestnanosti mladých ľudí po ochranu osobných údajov. Žijeme v stále globalizovanejšom, konkurenčnom svete. Referendum o Brexite zároveň ukázalo, že EÚ nie je nespochybniteľný projekt. A hoci väčšina z nás považuje demokraciu za samozrejmosť, zdá sa, že je stále viac ohrozená, a to vo svojom myšlienkovom základe, ako aj v praxi. Všetky potrebné informácie nájdete na webe: https://www.europske-volby.eu/ AKO FUNGUJÚ VOĽBY❓ Poslanci Európskeho parlamentu sú volení na obdobie piatich rokov. Každá krajina sa riadi vlastným volebným poriadkom, no uplatňujú sa aj všeobecné ustanovenia. 🇸🇰 AKO VOLIŤ na Slovensku❓ Európske voľby na Slovensku sa budú konať v sobotu 25. mája 2019. Právo voliť majú všetci občania EÚ s trvalým pobytom v SR, ktorí v termíne konania volieb dovŕšili 18 rokov. #TentorazIdemVolit #europskyparlament #EP #EuropeanParliament #EU #EuropeanUnion #Europskaunia #europoslanci #poslanciEP #parliament #parlament #poslanci #buducnostEU #buducnost #eurovolby2019 #volby2019 #ee2019 #europeanelections #thistimeimvoting #europskaunia #europeanunion #clenstvovEU #2019 #europa2019 #slovensko #bratislava

Príspevok, ktorý zdieľa Európsky parlament - Slovensko (@europskyparlament),

 

Priama voľba nových europoslancov bude v Nemecku prebiehať 26. mája. Nemecko bude v EP naďalej zastúpené 96 poslancami. V dôsledku vystúpenia Británie z EÚ sa však celkový počet poslancov EP zníži z doterajších 751 na 705.

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASR, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok