Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ján Kadlečík si preberá cenu od ministra životného prostredia Lászla Sólymosa
Ján Kadlečík si preberá cenu od ministra životného prostredia Lászla Sólymosa
05.06.2017 12:25 Domov
V historickej budove NR SR sa odovzdávali ceny za ekoprínos: Minister Sólymos ocenil jednotlivcov a kolektívy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.06.2017 12:25 Domov

V historickej budove NR SR sa odovzdávali ceny za ekoprínos: Minister Sólymos ocenil jednotlivcov a kolektívyBRATISLAVA - Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) dnes ocenil 32 osobností a kolektívov, ktoré sa mimoriadne pričinili o ochranu prírody a starostlivosť o životné prostredie.


 Šéf envirorezortu ceny odovzdal v historickej budove Národnej rady SR pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

"Životné prostredie nemôžeme chrániť len počas úradných hodín. Ide o úväzok na celý život a nikto nie je toho lepším dôkazom, ako tí, ktorí si dnes prevzali ocenenie," povedal Sólymos s tým, že pozitívne príklady sú v súčasnosti potrebné. Na slávnostnom podujatí odovzdal deväť cien ministra, 12 čestných uznaní a 11 ďakovných listov.

 

Medzi ocenenými sú prevažne súčasní a bývalí zamestnanci rezortných organizácií, ktorí napríklad dohliadali na vodné stavby, pitnú vodu, prispeli k vyhláseniu chránených vtáčích území, alebo sa starali o prezentáciu Slovenska počas predsedníctva v Rade EÚ. Cenu ministra v kategórii jednotlivci získali Karol Minarovič, Ján Kadlečík, Anna Leskovjanská, Štefan Vadkerti, Vladimír Novák a Štefan Rehák. Ocenenie in memoriam udelili aj ornitológovi Petrovi Matikovi, ktorý tento rok tragicky zahynul pri Devínskom jazere.

 

Cenu získal i riešiteľský kolektív, ktorý sa venoval monitorovaniu environmentálnych záťaží a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica za vzdelávací program Zelená škola. Realizuje sa od roku 2004 a v súčasnosti je do neho zapojených vyše 300 škôl, a tak desaťtisíce žiakov a tisíce učiteľov.

 

Cena ministra životného prostredia sa udeľuje ako nefinančné čestné ocenenie za mimoriadne výsledky alebo dlhoročný prínos v starostlivosti o životné prostredie a rozvoji environmentalistiky už od roku 1999. Minister životného prostredia SR udeľuje cenu na odporúčanie osobitnej hodnotiacej komisie.

 

Možnosť oceniť tých, ktorí najaktívnejšie prispievajú k ochrane a skvalitneniu životného prostredia, ponúka ministerstvo občianskym združeniam, obciam, podnikom, kolektívom, ale aj jednotlivcom z radov širokej verejnosti.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok