Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
3. dec. 2021Oldrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Izraelský profesor vyvinul nový liek na Covid-19
Izraelský profesor vyvinul nový liek na Covid-19
07.02.2021 09:00 Zahraničie
V Izraeli sa zrodila nádej, vyvinuli nový liek na koronavírus?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2021 09:00 Zahraničie

V Izraeli sa zrodila nádej, vyvinuli nový liek na koronavírus?Izraelský profesor Nadir Arber zrejme vyvinul nový účinný liek na koronavírus. Úspešne dokončili prvú fázu testovania lieku.


Spoločnosť Ichilov v Izraeli vyvinula liek EXO-CD24, ktorý výrazne zlepšuje imunitu a pomáha zmierňovať príznaky ochorenia Covid-19, či zabrániť smrti. Vedci pre portál timesofisrael.com potvrdili, že 29 z 30 pacientov, ktorí boli zapojení do prvej skúšobnej fázy, opustilo nemocnicu v priebehu 3 – 5  dní. Čím tel Avivské lekárske centrum Ichilov úspešne dokončilo skúšku fázy 1 na nové liečivo.

 

 

Nemocnica v piatok uviedla, že liek pomohol mnohým stredne závažným až závažným prípadom COVID-19 rýchlo sa z tejto choroby dostať. Na vývine lieku sa najvýraznejšie podieľal profesor Nadir Arber. Nazvali to „obrovský prielom“. Teraz však treba prekonať ďalšie fázy testovania.

 

 

Upokojiť imunitný systém a potlačiť búrku pomáha proteín

 

Times of Israel vysvetluje podrobne o čo ide. Tento liek podľa nich bojuje proti cytokínovej búrke, čo znamená, že keď sa telo stretne s vírusom, snaží sa agresívne brániť, čo však môže spôsobiť, vážne hyperzápalové ochorenie, ktoré môže viesť k poškodeniu pľúc a následnej smrti. Proteín pomáha upokojiť imunitný systém a potlačiť cytokínovú búrku, ktorá je najčastejšou príčinou úmrtia na infekčné ochorenie COVID-19.  Liek EXO-CD24 využíva exozómy, čo sú malé nosné vaky, ktoré prepravujú materiály medzi bunkami, na dodanie proteínu nazývaného CD24 do pľúc, ktorému sa Arber venuje desaťročia. "Tento proteín sa nachádza na povrchu buniek a má dobre známu a dôležitú úlohu v regulácii imunitného systému," uviedol výskumník Shiran Shapira z laboratória spoločnosti Arber. 

 

 

Na pomoc proti koronavírusu možno bude stačiť inhalátor

 

Látku aplikovali do inhalátora. "Prípravok sa inhaluje raz denne na niekoľko minút, päť dní," povedal Arber. „Prípravok je zameraný priamo na srdce búrky - pľúca - takže na rozdiel od iných receptúr, ktoré selektívne obmedzujú určitý cytokín alebo pôsobia široko, ale spôsobujú veľa závažných vedľajších účinkov, sa EXO-CD24 podáva lokálne, funguje široko a bez vedľajších účinkov. účinky. “ dodal profesor.

 

 

Riaditeľ spoločnosti Ichilov Roni Gamzu uviedol, že výskum je pokročilý a sofistikovaný a môže zachrániť pacientov chorých na koronavírus. Výsledky skúšky fázy 1 sú podľa neho vynikajúce a dodávajú všetkým dôveru v metódu, ktorú Arber skúma v jeho laboratóriu už mnoho rokov. Som hrdý na to, že v Ichilove možno vynaliezame modro-biely liek na hroznú globálnu pandémiu,“ dodal Gamzu.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Times of Israel/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok