Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2020Zuzana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.07.2011 09:48 Kultúra
V Kremnickom múzeu medailí sa na výstave Súbehy predstavia traja autori
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2011 09:48 Kultúra

V Kremnickom múzeu medailí sa na výstave Súbehy predstavia traja autoriV Kremnickom múzeu medailí sa na výstave Súbehy predstavia traja autori - Kultúra Trojica autorov Ondrej Ďurian, Pavel Károly a Mária Poldaufová predstaví výber svojej tvorby na výstave s názvom Súbehy, ktorú si v NBS - Múzeu mincí a medailí Kremnica môže


Trojica autorov Ondrej Ďurian, Pavel Károly a Mária Poldaufová predstaví výber svojej tvorby na výstave s názvom Súbehy, ktorú si v NBS - Múzeu mincí a medailí Kremnica môže verejnosť pozrieť od 7. júla tohto roka.
      "Vystavujúcich autorov spája okrem roku narodenia predovšetkým Kremnica ako miesto, ktoré si vybrali pre svoj život, miesto, ktoré im ponúka dostatok podnetov a inšpirácií pre ich tvorbu, či už priamo alebo nepriamo," informovala Erika Grniaková z NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica.
      Všetci traja sa stretli už počas štúdia na Strednej umelecko-priemyselnej škole, dnes Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Dvaja z nich – Pavel Károly a Ondrej Ďurian – práve tejto škole zasvätili podstatnú časť svojho života, keďže na nej pôsobia ako pedagógovia už takmer 40 rokov. Mária Poldaufová po absolvovaní školy nastúpila do výtvarného ateliéru Mincovne Kremnica, kde pracuje dodnes.
      Ďalším spojivom medzi autormi je medaila, ktorej venujú viac či menej zásadnú časť svojej tvorby, všetci traja autori sú členmi Združenia medailérov Slovenska. Výstava však predstavuje širší výber z ich diela – okrem medailí sa predstavia aj tvorbou mincí, šperkov či drobnej plastiky.
      Všetci traja autori svoju tvorbu prezentujú na výstavách doma aj v zahraničí. Zúčastňujú sa prehliadok slovenského medailérskeho umenia, medzinárodných medailérskych výstav, ako aj svetových medailérskych výstav FIDEM. Ani v Múzeu mincí a medailí Kremnica sa nepredstavujú po prvý raz. Okrem kolektívnych a samostatných výstav sa spoločnou autorskou výstavou prezentovali už v roku 2001.
      Teraz prinášajú ďalší výber zo svojej rôznorodej tvorby, predovšetkým z ostatných 10 rokov. Výstava, ktorá vznikla pri príležitosti životného jubilea trojice autorov, potrvá do 28. augusta 2011.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok