Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2020Edita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Peter Šufliarsky
Peter Šufliarsky
09.07.2018 17:17 Domov
V minulom roku bolo na Slovensku stíhaných 1308 cudzincov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.07.2018 17:17 Domov

V minulom roku bolo na Slovensku stíhaných 1308 cudzincovBRATISLAVA - V minulom roku bolo dovedna na území Slovenskej republiky stíhaných 1308 cudzincov. Obžaloba bola podaná na 937 cudzincov, právoplatne odsúdených ich bolo 837.


Informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová. "Skladba štátnej príslušnosti stíhaných cudzincov na území Slovenskej republiky bola v roku 2017 takmer identická s rokom 2016. Najčastejšie stíhanými cudzincami boli občania Českej republiky v počte 309, druhú najpočetnejšiu skupinu tvorili občania Ukrajiny v počte osôb 199. Občania Maďarska boli stíhaní v počte 151, Srbskej republiky v počte 105, Poľskej republiky v počte 99. Ďalej nasledovali občania Rumunska v počte 93," objasnila ďalej Predajňová.

 

Podľa jej slov v roku 2017 sa rovnako ako v predchádzajúcich rokoch cudzinci na území SR podieľali predovšetkým na páchaní trestných činov proti majetku (podvod, krádež, poškodzovanie cudzej veci, neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty). Ďalej to bola legalizácia príjmu z trestnej činnosti, trestných činov proti životu a zdraviu (ublíženie na zdraví, nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi) a trestných činov proti rodine a mládeži (zanedbanie povinnej výživy).

 

"Trestné činy zanedbania povinnej výživy sú spravidla dôsledkom existencie tzv. zmiešaných manželstiev alebo partnerských vzťahov, v ktorých sa narodili deti. Práve deti sú najčastejšie predmetom týchto trestných činov. V tejto súvislosti chcem poznamenať, že vzhľadom na to, že právne poriadky niektorých štátov nepovažujú takéto konanie za trestný čin, vznikajú orgánom činným v trestnom konaní problémy pri objasňovaní tohto druhu trestnej činnosti v rámci právneho styku s cudzinou," vysvetlil prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok