Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
31. okt. 2020Aurélia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Sankciami sa má docieliť zníženie šírenia COVID-19 v rámci SR.
Sankciami sa má docieliť zníženie šírenia COVID-19 v rámci SR.
06.04.2020 20:11 Domov
V prípade porušenia povinnej karantény hrozi pokuta 1000 eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.04.2020 20:11 Domov

V prípade porušenia povinnej karantény hrozi pokuta 1000 eurBRATISLAVA - Polícia môže počnúc dnešným dňom uložiť blokovú pokutu do 1000 eur každému, kto nenastúpi do povinnej karantény alebo ju poruší. Upozornili na to bratislavskí policajti na sociálnej sieti.


Kedy sa pokuta udelí? 

 

Pokutu teda môžu dať každému, kto sa nepodrobí nariadenej izolácii alebo nestrpí nariadený zvýšený zdravotný dozor, prípadne sa nepodrobí nariadeným karanténnym opatreniam. Blokovú pokutu môže okrem orgánu Policajného zboru od pondelka uložiť aj orgán obecnej polície.

 

Tehotné ženy 

Do platnosti vstúpili nové opatrenia, ktoré boli prijaté vládou SR na boj s novým koronavírusom. Nariadenie izolácie v štátom určených zariadeniach sa však nevzťahuje na tehotné ženy, osoby s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu, osoby s onkologickým, psychiatrickým ochorením či ťažkou poruchou imunity.

 

 

Pľúca, cievy, metabolizmus

Ďalej sa to týka osôb s osobitnými výživovými potrebami, osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev, osoby s metabolickými poruchami, osoby s epilepsiou, osoby s mentálnou poruchou, osoby so závažnými ochoreniami vyžadujúcimi si pokračujúcu injekčnú liečbu v pravidelných intervaloch.

 

 

Postihnutí aj diplomatic. výsady

Rovnako tak platí táto výnimka pre ťažko zdravotne postihnuté osoby alebo osoby s inými závažnými zdravotnými stavmi či osoby, ktoré na území Slovenska požívajú diplomatické výsady a imunitu. Nariadenie platí až do odvolania.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok