Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. sep. 2020Ľuboslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vlajky účastníckych krajín a organizácii na summite v Rusku.
Vlajky účastníckych krajín a organizácii na summite v Rusku.
23.10.2019 11:26 Zahraničie
Na summite v ruskom Soči sa otvára aj rusko-africké hospodárske fórum
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2019 11:26 Zahraničie

Na summite v ruskom Soči sa otvára aj rusko-africké hospodárske fórumSOČI - Počas dnešného dňa sa v Rusku otvára ekonomické fórum venované rozvoju spolupráce medzi Ruskom a africkými krajinami. Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že samit bude bezprecedentnou a významnou udalosťou.


Samotný summit, ako zdôraznil ruský prezident Vladimír Putin, bude bezprecedentnou a významnou udalosťou. Na stretnutie boli pozvaní vodcovia všetkých 54 štátov afrického kontinentu, viac ako 40 z nich svoju účasť aj potvrdilo. Zastúpených bude osem hlavných afrických integračných združení a organizácií.

 

Po summite bude prijaté vyhlásenie, ktoré stanoví dohodnuté prístupy k rozvoju rusko-africkej spolupráce a prehĺbeniu spolupráce na medzinárodnej scéne.

 

Skvelé príležitosti

Podľa asistenta prezidenta Ruskej federácie Jurija Ushakova je na ekonomické fórum pozvaných približne 10 000 účastníkov, ktorí zastupujú súkromné a štátne spoločnosti pôsobiace v takých odvetviach, ako je priemysel a hutníctvo, prieskum a ťažba, poľnohospodárstvo, financie, poisťovníctvo, telekomunikácie a infraštruktúra, cestovný ruch, špičkové technológie a farmaceutický priemysel.

 

Podľa Ushakova sa fóra zúčastnia "vedúci všetkých hospodárskych oddelení, ako aj zástupcovia významných ruských spoločnosti, ktoré už pracujú v Afrike alebo sa tak chystajú urobiť v blízkej budúcnosti". Do diskusií sa zapojí minister hospodárstva Maxim Oreshkin, minister prírodných zdrojov Dmitrij Kobylkin, osobitný zástupca prezidenta Ruskej federácie pre Blízky východ a africké krajiny, námestník ministra zahraničných vecí Michail Bogdanov. 

 

Počas dvoch pracovných dní fórum naplánovalo viac ako 30 obchodných stretnutí venovaných diskusii o perspektívach afrického hospodárskeho rozvoja a podnikania na kontinente, rozširovaniu rusko-afrického obchodu a realizácii veľkých spoločných investičných projektov. Účastníci prediskutujú dialóg v oblasti jadrových technológií, spoločné projekty v ropnom a plynárenskom priemysle a doprave, ako aj vzájomné pôsobenie ruských a afrických bánk.

 

Medzi témy patrí aj rozvoj osídľovania v Afrike, vyhliadky na vytvorenie špeciálnych hospodárskych zón podobných tým v Egypte či problémy zahraničného dlhu afrických krajín.

 

Výsledkom fóra bude podpísanie solídneho balíka medzivládnych, medzirezortných dokumentov a memoránd, ako aj obchodných zmlúv.  

   reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok