Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka Ligy proti rakovine Eva Siracká
Prezidentka Ligy proti rakovine Eva Siracká
05.10.2016 14:53 Domov
V rámci Týždňa proti rakovine sa uskutoční kampaň "Spravme krok ku zdraviu"
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.10.2016 14:53 Domov

V rámci Týždňa proti rakovine sa uskutoční kampaň "Spravme krok ku zdraviu"BRATISLAVA - Liga proti rakovine (LPR) už po sedemnásty raz realizuje v októbri projekt s názvom Týždeň proti rakovine (10.-16. októbra) a v rámci neho preventívnu kampaň, ktorej cieľom je pripomenúť ľuďom dôležitosť starostlivosti o svoje zdravie.


Prezidentka Ligy Eva Siracká dnes na stretnutí s novinármi konštatovala, že výskyt onkologických ochorení stále stúpa. Na Slovensku pribúda ročne 33.000 nových prípadov rakoviny. "Po tabaku, ktorý je označovaný za najzávažnejší rizikový faktor vzniku rakoviny, pribudol ďalší, a to nadváha a obezita. Tento veľmi negatívny fenomén sa šíri a objavuje sa, žiaľ, aj u detí a mládeže, ľudia nemajú dostatok pohybu," upozornila Siracká. Za veľmi dôležité onačila to, aby deti a mládež mali dostatok možností na pohyb a športovanie, čo by mal podporovať aj štát.

 

Preventívna kampaň v rámci tohtoročného Týždňa proti rakovine je preto zameraná na pravidelnú dávku pohybu. Tvárou tejto kampane je olympijský víťaz v rýchlochôdzi Matej Tóth. Tento mladý športovec bude spolu s Ligou proti rakovine výzvou "Spravme krok ku zdraviu" motivovať ľudí, aby viac času denne venovali pohybu v jeho najprirodzenejšej podobe - chôdzi. Pre zdravie človeka je chôdza veľmi dôležitá a pritom je nenáročná a okrem pevnej vôle a odhodlania nič nestojí.

 

Kampaň sa začne v pondelok 10. októbra. V tento deň Liga proti rakovine a Matej Tóth spoločne vyzvú Slovensko: "Prejdite spolu za mesiac toľko krokov ako Matej za rok". Ten urobí za jeden rok približne 10 miliónov krokov, čo nie je málo, ale keď sa spojí celé Slovensko, môže sa podariť toto číslo prekonať. A každý človek zapojený do výzvy tak urobí niečo pre svoje zdravie," uviedla výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová.

 

Ľudia sa môžu zapojiť do výzvy prostredníctvom internetovej stránky www.krokkuzdraviu.sk, kde budú k dispozícii aj všetky potrebné informácie súvisiace s kampaňou. Na stránke sa možno zaregistrovať a následne prostredníctvom mobilných aplikácií sa bude zaznamenávať počet urobených krokov od všetkých prihlásených účastníkov. Či sa cieľ podarí dosiahnuť, alebo nie, každý, kto sa zapojí do výzvy, urobí krok ku zdraviu.

 

V rámci Týždňa proti rakovine sa uskutočnia viaceré sprievodné akcie. Bude to druhý ročník OnkOlympiády v dňoch 14. až 16. októbra. Jej súčasťou budú športovo-vzdelávacie aktivity pre onkologických pacientov. "Do Bratislavy príde okolo 120 onkologických pacientov z celého Slovenska. Pripravili sme pre nich prednášky na tému Pohyb a zdravie a súťaže vo viacerých športových disciplínach, ako sú boccia, floorball, hod na kôš, penalta, či švihadlo. Paralelne s OnkOlympiádou sa bude konať aj workshop pre študentov škôl, ktoré sú zapojené do Onkologickej výchovy Ligy proti rakovine," informovala Kováčová. Ako dodala, v piatok 14. októbra sa uskutoční aj tradičný Deň jabĺk, počas ktorého rozdajú asi tri tony jabĺk. Dobrovoľníci budú v Bratislave a sídlach pobočiek LPR na Slovensku rozdávať jablká ako symbol zdravej výživy spolu s letákmi o prevencii a Európskom kódexe proti rakovine, i ďalšie materiály, ktoré pripravila LPR.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok