Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2021Bohuš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda OZ KOVO Emil Machyna
Predseda OZ KOVO Emil Machyna
16.12.2016 15:58 Ekonomika
V spore o dokumentáciu odborov vo VW SK sa súd priklonil na stranu OZ KOVO
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.12.2016 15:58 Ekonomika

V spore o dokumentáciu odborov vo VW SK sa súd priklonil na stranu OZ KOVOBRATISLAVA – Okresný súd Bratislava I nariadil bývalému predsedovi výboru základnej organizácie Odborového zväzu (OZ) KOVO Volkswagen Slovakia (VW SK) Zoroslavovi Smolinskému doručiť do súdnej úschovy celú účtovnú dokumentáciu a dokumenty súvisiace s činnosťou organizácie. Vyhovel tak žiadosti zväzu o vydanie neodkladného opatrenia.


Ako dnes zväz pripomenul, zástupcovia konsolidovanej organizácie OZ KOVO VW SK sa v októbri obrátili na súd s návrhom na vrátenie celej dokumentácie. Tú totiž podľa nich Smolinský neoprávnene zadržiaval. Išlo najmä o účtovnú evidenciu, dodávateľské zmluvy, evidenciu členov, ako aj internú dokumentáciu. Na základe rozhodnutia súdu ju tak musí zložiť do súdnej úschovy do troch dní od doručenia uznesenia, kým nebude vo veci rozhodnuté.

 

„Spor vo Volkswagene nás nijako neteší, my nie sme a ani sme nikdy neboli jeho iniciátormi. Sme však povinní chrániť majetok nášho odborového združenia, a preto sme sa obrátili na súd, aby bývalému predsedovi odborov vo Volkswagene nariadil vrátiť nám dokumentáciu základnej organizácie,“ uviedol predseda OZ KOVO Emil Machyna.

 

OZ KOVO rozhodol 11. októbra o likvidácii základnej odborovej organizácie vo VW SK. Dôvodom má byť porušenie stanov, keď odbory vylúčili jedného svojho člena. Je ním Smolinského neúspešný protikandidát v májových voľbách podporovaný Machynom Koloman Kraslan. Smolinský za tým vidí mocenskú ambíciu vedenia zväzu ovládnuť ich odborovú organizáciu a snahu zmocniť sa jej majetku, ktorý presahuje milión eur. O tom, čo sa s ním stane po jej zániku, rozhodne súd.

 

OZ KOVO tvrdí, že Smolinský spoločne s výborom sústavne porušoval stanovy zväzu, zavádzal jeho orgány a nerešpektoval ani ich rozhodnutia. Podal naňho trestné oznámenie pre zavádzajúce, osočujúce a nepravdivé vyhlásenia na adresu zväzu a Machynu. Dokumentov základnej organizácie sa domáha súdnou cestou.

 

Zväz už podľa Machynu obnovil činnosť základnej organizácie vo VW SK a komunikuje so svojimi členmi i s vedením podniku. Smolinský medzitým v rámci bratislavskej automobilky založil Moderné odbory Volkswagen, ktoré k sebe stiahli väčšinu zamestnancov.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok