Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. mar. 2021Radoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.05.2019 16:10 Relax
V stavebníctve nastal výrazný technologický pokrok v digitalizácii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2019 16:10 Relax

V stavebníctve nastal výrazný technologický pokrok v digitalizáciiBRATISLAVA - V stavebníctve nastal výrazný technologický pokrok. Zastarané statické projektové príručky nahradili digitalizované automatizované kontroly, ktoré monitorujú projekt v reálnom čase alebo len s malou časovou odchýlkou.


Médiá o tom v stredu informovala globálna sieť firiem KPMG, ktoré poskytujú služby v oblasti auditu, daní a poradenstva, na základe prieskumu Future-Ready Index.

 

Lídri na trhu digitalizovali svoje existujúce prostredie. "Jedným z hlavných trendov je aktuálne zavádzanie technológií založených na dátovej analytike," uviedla líderka pre sektor nehnuteľností siete na Slovensku Zuzana Blažejová.

 

Efektívne využívanie technológií na zber a analýzu dát o budovách a ich užívateľoch sú podľa nej kľúčové pre zlepšenie komunikácie so zákazníkmi.

 

Z prieskumu tiež vyplynulo, že dve tretiny tých stavebných firiem, ktoré investovali čas a úsilie na posilnenie riadenia, dokončilo projekty včas.

 

Sedem z desiatich vedúcich firiem na trhu v prieskume uviedlo, že majú zavedený integrovaný systém podávania správ o projektovom manažmente, 90 % z nich má stanovený detailný plán postupu, tzv. cestovnú mapu a víziu v oblasti technológií.

 

 

V spodnej časti indexu sa umiestnili firmy, ktoré väčšinu úsilia vynakladajú na krátkodobý rast príjmov a ich investície do technológií sú malé až nulové.

 

Sieť firiem pripomína, že lídri v stavebníctve sa vyznačujú veľkými investíciami do nových technológií. Financie smerujú najmä do zavádzania technológie BIM (Building Information Modelling), dronov, virtuálnej a zmiešanej reality a smart senzorov.

 

Vedúce firmy v odvetví si tiež uvedomujú dôležitosť udržania si najlepších ľudí a náboru nových talentov. "Využívajú najnovšie náborové metódy a kanály podporené inovatívnym riadením výkonnosti a flexibilnými kariérnymi možnosťami, ktoré sú na mieru šité požiadavkám mileniálov a generácie Z," uvádza poradenská sieť.

 

Spoločnosti, ktoré sú dobre pripravené na budúcnosť, označili výhru v boji o talenty za aktuálne druhú najvýznamnejšiu výzvu. Ostatní respondenti zaradili túto oblasť až na piate miesto, uzatvára KPMG.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok