Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vedenie Národného ústavu pre infekčné choroby zaslalo pozitívny záver  talianskemu ministerstvu zdravotníctva o účinnosti a bezpečnosti používania tohto ruského lieku.
Vedenie Národného ústavu pre infekčné choroby zaslalo pozitívny záver talianskemu ministerstvu zdravotníctva o účinnosti a bezpečnosti používania tohto ruského lieku.
03.03.2021 12:18 Zahraničie
V Taliansku navrhli začať priame rokovania s Ruskom ohľadom Sputniku V.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.03.2021 12:18 Zahraničie

V Taliansku navrhli začať priame rokovania s Ruskom ohľadom Sputniku V.RÍM - Členovia nezávislej talianskej kultúrnej asociácie Leva Tolstého z regiónu Lombardia sa domnievajú, že Rím by mal nadviazať priame kontakty s Moskvou, pokiaľ ide o dodávky ruskej vakcíny proti COVID-19 Sputnik V do krajiny.


„Z mediálnych správ sme sa dozvedeli, že Rakúsko a Česká republika, po Maďarsku a San Maríne, začali priame rokovania s Ruskom ohľadom vakcíny Sputnik V. Ak tieto krajiny považujú za možné kúpiť si tento liek obchádzaním kanálov EÚ, môžeme urobiť to isté“,- poznamenal. Pre  RIA Novosti to uviedol koordinátor tejto organizácie Marco Baratto.

 

V tejto súvislosti Baratto upriamil pozornosť na skutočnosť, že členské štáty EÚ majú možnosť uzavrieť zmluvy s spoločnosťami na výrobu vakcín, ktoré v tejto veci nepatria medzi strategických partnerov EÚ, čo však samotná Európska komisia nepopiera.

 

 

„V každom prípade má zdravie občanov prednosť pred európskymi pravidlami. Rusko pred rokom už poskytlo Taliansku obrovskú pomoc, keď v prípade núdze vyslalo k nám do Lombardie svojich lekárov a vojenský personál, aby bojovali s neviditeľným a nebezpečným nepriateľom – koronavírusom. Samozrejme, že sme nezabudli na túto bezodplatnú pomoc“,- uviedol.

 

Koncom februára vedenie verejného združenia talianskych priateľov Ruska napísalo otvorený list novému talianskemu premiérovi Mariovi Draghimu, v ktorom ho vyzvali, aby prijal opatrenia na zabezpečenie prístupu Talianov k ruskej vakcíne Sputnik V a to čo najskôr.

 

  

Predtým mnoho významných predstaviteľov talianskej vedeckej a lekárskej komunity podporilo myšlienku použitia Sputniku V v Apeninách. Začiatkom februára Franco Locatelli, predseda Najvyššej rady pre zdravie pod talianskym ministerstvom zdravotníctva, označil výsledky tretej fázy klinických štúdií s ruskou vakcínou za mimoriadne zaujímavé a vyzval na prístup k použitiu akýchkoľvek liekov na COVID-19 bez zaujatosti a riadiť sa iba údajmi o ich bezpečnosti a účinnosti.

 

Vedenie Národného ústavu pre infekčné choroby zaslalo pozitívny záver  talianskemu ministerstvu zdravotníctva o účinnosti a bezpečnosti používania tohto ruského lieku.

 

 reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  Pixabay, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok