Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.05.2019 14:51 Relax
V zdravotníctve možno žiadať od polovice mája o dotácie na výskum a vývoj
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2019 14:51 Relax

V zdravotníctve možno žiadať od polovice mája o dotácie na výskum a vývojBRATISLAVA - Od 15. mája možno žiadať o dotácie na výskum a vývoj v zdravotníctve. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) na svojej stránke zverejnilo dve výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií v pôsobnosti MZ SR na rok 2019.


Celkový rozpočet dotácií na tento rok je 1,1 mil. eur. Predpokladaný termín, do ktorého bude možné predložiť žiadosti o poskytnutie dotácie, je pre obe výzvy 15. júl tohto roku.

Vybranými témami žiadostí v prípade prvej výzvy sú inovatívne diagnostické a terapeutické postupy a produkty personalizovanej/ precíznej medicíny, lieky na inovatívnu liečbu a taktiež inovatívne biotechnológie v lekárskych vedách.

 

Štvrtou témou sú inovatívne prostriedky zdravotníckej techniky. Celkový rozpočet dotácie na rok 2019 je v tomto prípade 700 tisíc eur, pričom indikatívna výška dotácie na jeden projekt je 17 tisíc eur až 100 tisíc eur na jeden rok.

 


Druhá výzva je zameraná na výskum a vývoj v oblasti onkologických ochorení. Vybranými témami žiadostí sú nádory semenníkov a malígne lymfómy, ale aj karcinóm pankreasu a kolorektálny karcinóm.

 

Treťou témou je karcinóm prsníka, pľúc a prostaty. Celkový rozpočet dotácie na rok 2019 je v tomto prípade 400 tisíc eur, pričom indikatívna výška dotácie na jeden projekt je takisto 17 tisíc eur až 100 tisíc eur na jeden rok.

Maximálna dĺžka trvania projektov je v prípade oboch výziev tri roky.
 reklama


Zdroj: SITA/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok