Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Poľsko ochotne poskytlo nezištnú pomoc
Poľsko ochotne poskytlo nezištnú pomoc
23.01.2021 14:30 Domov
V Žilinskom samosprávnom kraji pomáha pri testovaní 55 zdravotníkov z Poľska
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2021 14:30 Domov

V Žilinskom samosprávnom kraji pomáha pri testovaní 55 zdravotníkov z PoľskaPri celoplošnom testovaní v Žilinskom kraji pomáha 55 zdravotníkov z Poľska.


Pri celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 pomáha v Žilinskom samosprávnom kraji aj 55 zdravotníckych pracovníkov z Poľska. Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja, Erika Jurinová uviedla na svojej sociálnej sieti poďakovanie za to, že poľskí zdravotníci a záchranári pomáhajú v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Martin. 

 


„Nezištná pomoc poľských zdravotníkov je znakom dobre fungujúcich susedských vzťahov. S Poľskou republikou máme rozbehnutú spoluprácu v rámci mnohých cezhraničných projektov a veľmi si vážim, že táto spolupráca pokračuje aj v ťažkých časoch pandémie, s ktorou zápasí celý svet. Posledné mesiace sú pre zdravotníkov ťažkou skúškou, mnohí idú až na hranice svojich síl. Napriek tomu nestrácajú ľudskosť a pomáhajú tam, kde je to potrebné.
Spolu to zvládneme,"
spomenula Jurinová.

 

 Celkom na Slovensku pomáha počas víkendového testovania viac ako 200 poľských zdravotníkov a záchranárov.

 Podľa poľského veľvyslanca Krzysztofa Strzałku je prítomnosť poľských zdravotníkov znakom solidarity, ktorá je základnou hodnotou poľského štátu

 ,,Veľmi sa teším, že naši zdravotníci budú v prihraničných oblastiach tu v Žilinskom kraji, tiež aj na Spiši a Šariši a budú pracovať v odberových miestach spolu so slovenskými zdravotníkmi," poznamenal Strzałka.

 V rámci celoplošného skríningu požiadal Žilinský kraj niekoľko obcí o podporu. ,,V obci Belá, Turček, Pribylina a Turčianskych Tepliciach sme zastrešili testovacie prevádzky po odbornej aj administratívnej stránke. Celkom sme pomohli vytvoriť päť detašovaných odberových miest," dodala Jurinová.
 reklama


Zdroj: SITA/Fb Erika Jurinová/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Erika JurinováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok