Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Varovanie Slovenskej pošty
Varovanie Slovenskej pošty
21.01.2021 13:12 Domov
Varovanie Slovenskej pošty : Pozor na falošné e-maily!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 13:12 Domov

Varovanie Slovenskej pošty : Pozor na falošné e-maily!Pozor na falošné e-maily v mene Slovenskej pošty! Prostredníctvom nich sa pokúša neznámy páchateľ okradnúť obeť.


V mene Slovenskej pošty sú rozposielané občanom falošné e-maily. Klienti pošty si majú  zmeniť doručenie alebo uloženie zásielky. Informácie z takéhoto falošného e-mailu sú podobné informáciám z oficiálneho webu pošty, až napár zámerne podobných klamlivých údajov.

 

 

 Zákaznícka podpora Slovenskej pošty nefunguje 24 hodín denne, ale iba v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 17:00 hodiny. Falošný mail je možné rozlíšiť i podľa nesprávne uvedeného telefónneho číslo na Zákaznícke centrum - 0850 192 413, pričom správne číslo je 0850 122 413. Ide aj o zneužitie loga Slovenskej pošty a preto by klienti nemali na takéto emaily reagovať.

Falošných e-mailovje viac druhov. Niektoré požadujú od adresátov úhrady poplatkov za doručenie zásielky či preclenie zásielky. Kedy vás webový odkaz presmeruje rovno na platobnú bránu, kde treba zadať údaje z platobnej karty. Clo aj poplatok za colné konanie sa totiž platí priamo pri doručení zásielky. V prípade, že klienti už na podvodné maily zareagovali a uhradili požadovanú sumu, pošta im odporúča obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní.

Slovenská pošta už podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Aktuálne prebieha vyšetrovanie. Na webovej stránke Slovenskej pošty sú uvedené všetky potrebné informácie ako rozlíšiť, že ide o podvodný mail. Na stránke sú ukážky, ako môžu takéto falošne maily vyzerať.

 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Slovenská pošta, a.s./ Unsplash/ NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok