Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Moderátorská dvojica Vera Wisterová a Marcel Forgáč sa budú na obrazovkách RTVS objavovať 12 týždňov.
Moderátorská dvojica Vera Wisterová a Marcel Forgáč sa budú na obrazovkách RTVS objavovať 12 týždňov.
04.08.2021 18:12 Zaujímavosti
Vera Wisterová a Martin Forgáč si za moderovanie očkovacej lotérie zarobia poriadny balík!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.08.2021 18:12 Zaujímavosti

Vera Wisterová a Martin Forgáč si za moderovanie očkovacej lotérie zarobia poriadny balík!V spolupráci Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) a Ministerstva financií SR sa bude od 15. augusta konať očkovacia lotéria aj na vašich obrazovkách.


Cieľom tejto lotérie bude obšťastniť finančnou sumou zaregistrovaných očkovaných Slovákov. Celý program sa uskutoční v réžii dvoch moderátorov Marcela Forgáč a Very Wisterovej, ktorí sa budú na obrazovkách RTVS spoločne objavovať 12 týždňov.  

 

Slovenská vláda sa rozhodla takýmto spôsobom zvýšiť zaočkovanosť Slovákov. Projekt očkovacej lotérie sa zrodil na rezorte financií SR. Po zaočkovaní sa Slováci môžu zapojiť do lotérie. Súťaž sa spúšťa už 15. augusta a podľa informácií Nového času sa do nej prihlásilo už viac ako 270-tisíc Slovákov.   

 

 

"Každý pracovný deň o 18.50 zverejní RTVS na Jednotke mená vyžrebovaných základných a štandardných výhier," vyjadrila sa RTVS. Okrem toho budú v rámci projektu vysielať aj takmer hodinový programu, v ktorom budú ponúkať ďalšie ceny. A práve tu nastane chvíľa dvoch spomínaných moderátorov.  

 

"RTVS pri výbere moderátorov zvažovala viaceré mená, nakoniec sme sa rozhodli osloviť práve Veru Wisterovú a Marcela Forgáča, a sme radi, že našu ponuku prijali. Moderátori budú striedavo vyhlasovať aj výhry v žrebovaniach počas pracovného týždňa. Prípravy na odvysielanie prvých relácií, ktoré sa budú nakrúcať v štúdiu RTVS v Mlynskej doline, sú už v procese," vyjadrila sa pre denník Nový čas hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

 

 

Marcel Forgáč a Vera Wisterová majú v týchto dňoch určite dôvod na úsmev. Každý z nich by si mal zarobiť 20 až 30-tisíc eur. V tejto sume je  započítané moderovanie 12-tich večerných programov, z ktorých každý bude trvať 55 minút. Týždenné žrebovanie bude počas pracovných dní, teda od pondelka do piatka. 

 

"Myslím si, že akákoľvek forma, ktorá prispeje k tomu, aby sa v tejto krajine dalo fungovať normálne, to znamená forma toho, aby sme sa dostali čo najskôr k nejakej kolektívnej bezpečnosti, je dobrá. Nemienim ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, osobne presviedčať na ulici, aby tak urobili, ale možno práve toto je forma, ktorá bude fungovať. Televízia má vždy nejaké svoje preferencie a ja som bol jednou z nich a nakoniec sme sa nejakým spôsobom dokázali dohodnúť," uviedol moderátor Marcel Forgáč.

 

 

K moderovaniu očkovacej lotérie sa vyjadrila aj jeho kolegyňa Vera Wisterová, že "televízne vysielanie žrebovania očkovacej prémie je jednou z možností, ako poskytnúť čo najširšiemu publiku čo najviac relevantných informácií od odborníkov a zároveň divákom zodpovedať otázky, na ktoré možno ešte nedostali odpoveď. Aj z tohto dôvodu som sa rozhodla prijať túto ponuku. Sama som zvedavá na atmosféru v štúdiu a verím, že budem môcť svojou troškou prispieť k tomu, aby sa nám všetkým žilo o čosi ľahšie," vyjadrila sa s úsmevom na perách.

 

Očkovacia lotéria sa však stretla aj s nespokojnosťou niektorých ľudí. Tí by radšej videli takúto nemalú čiastku, kde sa bavíme o miliónoch eur, napríklad v nemocniciach.

 

Finančné odmeny, o ktoré sa bude hrať v očkovacej lotérii: 

Prémiová výhra - 5 x 100 000 €
Automatická výhra - 5 x 1 000 € (žrebuje sa vždy v nedeľu)
Štandardná výhra - 25 x 10 000 €
Základná výhra - 100 x 1 000 € (vysiela sa od pondelka do piatka)
Elektronická výhra - 10 000 x 100 € (žrebuje sa týždenne)reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Nový čas/Netky LC

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok