Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.07.2019 16:45 Ekonomika
Viac ako 3 milióny eur vyčlenil Prešovský kraj na modernizáciu ciest v podtatranskej oblasti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2019 16:45 Ekonomika

Viac ako 3 milióny eur vyčlenil Prešovský kraj na modernizáciu ciest v podtatranskej oblastiPOPRAD - Na rekonštrukcie ciest pod Tatrami ide z kraja viac ako 3,2 mil. eur.


V okresoch Kežmarok, Poprad a Levoča je zatiaľ naplánovaných vyše 30 investičných akcií, ktoré zahŕňajú prioritne rozsiahle opravy ciest, mostov, ale i sanáciu zosuvov vrátane prípravy projektových dokumentácií.

 

Takýmto spôsobom sa napríklad podarilo zrekonštruovať aj cestu v jednej z najväčších obcí kraja, Lendaku. Ako informoval riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Marcel Horváth, celkový investičný náklad akcie bol 117,8 tis. eur, išlo úsek s dĺžkou 920 metrov.

Podľa predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského finančné prostriedky v tejto podtatranskej oblasti nie sú konečné.

 

„Lendak s 5 300 obyvateľmi je jedna z najväčších obcí v kraji a navyše v blízkosti centra cestovného ruchu, Vysokých Tatier, ktorou prechádzajú nielen domáci návštevníci, ale aj zahraniční turisti. Pre nás je dôležité opraviť nielen samotný prieťah obcou, ale aj pripojenie cesty k Tatranskej Kotline, aby sme tento úsek mali celistvý. Verím, že nájdeme finančné prostriedky a toto napojenie zrealizujeme do konca kalendárneho roka,“ uviedol Majerský.

 

Krajská samospráva chce v tomto roku v oblasti Tatier zrekonštruovať navyše päť mostných objektov vrátane mosta v Spišskej Belej a nad zubačkou v okolí Štrbského plesa.

 


Okrem opravy prieťahu v Lendaku sa už napríklad zrekonštruovali úseky ciest Poprad – Spišské Bystré, Veľká Lomnica - Stará Lesná a Dúbrava - Harakovce.

 

Opraviť sa podarilo aj odpočívadla na úseku Poprad - Vysoké Tatry. Aktuálne sa odstraňujú aj havarijné stavy na viacerých cestách II. a III. triedy, konkrétne úseky Tatranská Štrba - Štrba, Nová Lesná - prieťah, Batizovce - Gerlachov, Spišský Štiavnik - križovatka, Hozelec - prieťah, Veľká Lomnica - Stará Lesná, Ordzovany - Bijacovce a Spišské Podhradie - Katúň.

Prešovský samosprávny kraj zapája do modernizácie ciest aj zdroje Európskej únie. Najväčšou investíciou bude v tomto smere dlho očakávaná rekonštrukcia cesty Poprad – Starý Smokovec za 2,8 milióna eur, kde sa hlavné stavebné práce rozbehnú už začiatkom budúceho týždňa.reklama


Zdroj: SITA/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok