Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. okt. 2021Uršuľa
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Karel Gott a  Igor Timko z NO NAME
Karel Gott a Igor Timko z NO NAME
17.07.2017 12:45 Hudba
VIDEO Historický duet: Karel Gott a NO NAME spolu nahrali pieseň Kto Dokáže
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.07.2017 12:45 Hudba

VIDEO Historický duet: Karel Gott a NO NAME spolu nahrali pieseň Kto DokážeBRATISLAVA - Karel Gott a NO NAME čakali dlhé tri roky, kým si splnili spoločný sľub, no poňali ho o to veľkolepejšie. Ich historický duet „Kto Dokáže“ vychádza hneď v troch verziách – v klasickej, šansónovej a inštrumentálnej. Autorom pesničky, ktorá pôvodne vznikla pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku, je Igor Timko. Skladba je poctou všetkým tvorivým ľuďom. Karel Gott a NO NAME im duet chcú spolu zaspievať naživo na veľkolepom koncerte v O2 Aréne v Prahe!


Karel Gott a  NO NAME predstavujú svoj prvý spoločný duet „Kto Dokáže“. Na vhodnú pesničku čakali dlhé tri roky a stálo to za to! Singel vychádza hneď v troch verziách.

 

„Asi tak tri roky dozadu sme si sľúbili, že ak vznikne pieseň hodná spojenia Gott a NO NAME, že to dáme dokopy. S klávesákom Zolim sme sa zhodli na tom, že pieseň „Kto Dokáže“ zafunguje dokonale. Tak sme si zavolali, maestro nás pozval k sebe domov a pustili sme mu pieseň. Po vypočutí povedal, že v nej chce spievať. Krajšiu reakciu sme si nemohli želať,“ vraví líder skupiny NO NAME Igor Timko.

 

„A veru sa išlo. Povedal som si, toto nesmieš prepásť a nechať si ujsť spoluprácu s NO NAME. Kedy inokedy sa ti podobná príležitosť ešte naskytne,“ dopĺňa Karel Gott.

 

Historické česko – slovenské spojenie má niekoľko unikátov! Pesnička, ktorej autorom je Igor Timko, vznikala na rôznych miestach, a vychádza v plnej, šansónovej aj inštrumentálnej verzii.  

 

 

„Spevy s maestrom sme natočili v Prahe v štúdiu Ondřeja Soukupa. Sólový part Michala Žáčka  sme natáčali  v štúdiu skupiny BUTY v Ostrave, symfoňák sme nahrali v RTVS Bratislava. Finálny mix sme ukončili v Košiciach. Pesnička si precestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešnú dobu ide o jedinečný počin, nielen kvôli tomu, že Karel Gott a NO NAME na seba takmer tri roky „čakali“, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmenskej dohode. S maestrom fungujeme bez zmluvy, bez kontraktu, je príjemné zistiť, že jestvujú ľudia, pre ktorých je slovo viac ako zmluva,“ dodáva Igor Timko.  

 

Duet je poctou všetkým kreatívnym ľuďom a chalani z NO NAME si ním splnili sen o spolupráci s jedným z ich idolov. Fanúšikovia Karla Gotta a NO NAME sa už teraz môžu tešiť aj na to, ako si ho vypočujú naživo.

 

„Každého, kto vás inšpiruje môžete označiť za idola, za osobnosť, ktorá vás posúva vyššie. Pri spolupráci s Karlom Gottom sa učíte nadhľadu, pokoju, zistíte, že rituály majú nenahraditeľný význam. Bol som zvyknutý, že keď sa príde do štúdia, človek sa rozospieva, a ide sa na to. S maestrom sme si dali kávu, obed, prebrali sme históriu, súčasnosť. Výsledok je taký, že korepetície u maestra doma, alebo nahrávanie v štúdiu, sa stali doslova udalosťami. Podstatným však bola pohoda a príjemné zážitky spojené s prácou na pesničke „Kto Dokáže“. Predbežne sme sa dohodli aj na spoločnom vystúpení v O2 Aréne 16.12.2017. Bude to veľký koncert pre poslucháčov Rádia Impuls,“ plánuje Igor Timko.  

 

„Klip mapuje cestu piesne „Kto Dokáže“, ktorá prešla štúdiami v Košiciach, v Prahe a sprievodný Symfonický orchester Slovenského rozhlasu sa nahrával v Bratislave. Materiál sme poňali dokumentovaním atmosféry v štúdiách, kolegov muzikantov a spolupracovníkov, ktorým sme sa aj takýmto spôsobom chceli zavďačiť za ich prínos, rady a odbornosť pri vzniku pesničky,“ uzatvára Igor Timko.  reklama


Zdroj: netky.sk

Foto:  Ondřej PýchaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok