21. nov. 2019Elvíra
BratislavaBratislava 10°
Richard Pánik musel v zápase proti Torontu nútene opustiť ľad už v druhej tretine.
17.10.2019 10:51 Šport

BRATISLAVA - Dvadsaťosemročný Richard Pánik si nevie v tíme víťazov Stanley Cupu z roku 2018 Washington Capitals, nájsť to správne miesto. V nočnom zápase ho navyše postihlo aj nešťastné zranenie, ktoré ho vyradí z hry na niekoľko zápasov.

Pánik sa zranil pri zrážke so spoluhráčom z obrany Jonasom Siegenthalerom, k stretu prišlo v obrannom pásme domácich po jednom z vhadzovaní. Slovák so Švajčiarom sa zrazili hlavami a ramenami. Kým slovenský krídelník ešte chvíľu korčuľoval v obrannom pásme pri útoku súpera, švajčiarsky bek zostal ležať na ľade a až po chvíli zamieril na striedačku s bolestivou grimasou držiac sa za ľavé rameno.

Aktuálne je otázne nasadenie spomenutej dvojice do ďalších zápasov Washingtonu, Capitals najbližšie nastúpia v sobotu opäť doma proti New Yorku Rangers. Ak by spomenutý Siegenthaler nemohol zasiahnuť do hry, pre Slovensko by to bolo možno šťastie v nešťastí. Otvára sa tu šanca na návrat slovenského mladíka Martina Fehérváryho z farmy v AHL Hershey Bears.

Dvadsaťročný Fehérváry absolvoval prvé tri stretnutia Washingtonu v tomto ročníku, priemerne odkorčuľoval 14:29 minúty na stretnutie, no v lige zatiaľ ešte nebodoval. Fehérváryho si Washington vybral vo vlaňajšom drafte v 2. kole zo 46. miesta, v AHL za Hershey zatiaľ absolvoval tri zápasy a strelil v nich jeden gól.

Zdroj: SITA/netky LČ