Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Boli sme pri tom
7. aug. 2020Štefánia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Boli sme pri tom. Otvorte časovú os udalostí.
Z dlhodobého hľadiska chce Šatan zlepšiť vzťahy v hnutí, nastaviť fungujúci systém výchovy mládeže a celkovo zlepšiť stav slovenského hokeja
Z dlhodobého hľadiska chce Šatan zlepšiť vzťahy v hnutí, nastaviť fungujúci systém výchovy mládeže a celkovo zlepšiť stav slovenského hokeja
30.06.2017 14:54 Šport
FOTO+VIDEO Šatana v novej funkcii čaká náročné leto, za nezhodami z minulosti chce urobiť hrubú čiaru
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.06.2017 14:54 Šport

FOTO+VIDEO Šatana v novej funkcii čaká náročné leto, za nezhodami z minulosti chce urobiť hrubú čiaruBRATISLAVA - Nový generálny manažér hokejových reprezentácií SR Miroslav Šatan chce svoje pôsobenie vo funkcii odštartovať spoza čistého stolu. Vyhlásil akúsi amnestiu na udalosti, ktoré sa v uplynulom období odohrali v slovenskom hokejovom hnutí, a vyzýva na širokú spoluprácu. Jeho najbližší cieľ je vytvoriť realizačné tímy mládežníckych reprezentácií a následne nájsť trénera A-tímu. Ten by mal byť známy predbežne do konca augusta a pravdepodobne pôjde o zahraničného kouča.


K prijatiu ponuky ho priviedli aj rozhovory s bývalými spoluhráčmi z reprezentácie. "Mám pocit, že sa potrebujeme v slovenskom hokeji niekam posunúť. Mňa presvedčili aj bývalí spoluhráči. Možno budete prekvapení, ale v poslednej dobe sa úplne zmenili témy našich rozhovorov. Pred desiatimi rokmi sme sa bavili možno o autách a babách a teraz sa stále rozprávame len o hokeji. Všetci chcú, aby sa tu niečo zmenilo," uviedol na piatkovej tlačovej konferencii Šatan.

 

Šatan bude s rodinou žiť na Slovensku

Rozhovory zástupcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) s bývalým vynikajúcim útočníkom prebiehali dlhú dobu, no nebola to otázka peňazí, ani toho, či s vedením nájdu spoločnú reč. Šatan žije s rodinou už dlhodobo v USA, no nevedel si predstaviť, že by takúto funkciu vykonával spoza "veľkej mláky". "Pre mňa to nebolo o financiách. Najťažšie rozhodnutie bolo ohľadom rodiny, jej presun na Slovensko, zmeniť, ako fungovala. Rozhodli sme sa, že teraz budeme žiť na Slovensku, bolo to spojené práve s výkonom tejto funkcie. To bolo najťažšie rozhodnutie pri mojej voľbe," poznamenal nový generálny manažér.

 

Nový koncept prípravy reprezentačných tímov

Spolu s vedením zväzu chcú v nasledujúcom období nastaviť novú koncepciu fungovania reprezentácií. Tá by mala ísť zdola nahor. "Z toho, čo som zažil a videl, viem, že situácia v hokeji vyžaduje riešenia. My sa budeme snažiť postaviť novú koncepciu, ktorá bude pri reprezentáciách prepojená. Doteraz fungovali každá zvlášť. My chceme spoluprácu tímov, ktoré vychovajú mladých hráčov a posúvajú ich vyššie až po potreby 'áčka'," načrtol Šatan.

 

Šatana čakajú pracovné povinnosti už soboty 1. júla

Kapitán zlkatého tímu z Göteborgu 2002 oficiálne nastúpi do funkcie v sobotu 1. júla, pričom podpísal zmluvu na rok s opciou na ďalší. Hneď od prvého dňa ho čaká náročná úloha vybrať kandidátov a poskladať realizačné tímy reprezentácií. "Najprv sa budem zaoberať mládežníckymi, to je urgentnejšie. Až v druhom rade, to zase bude podstatnejšia a dôležitejšia vec, budeme vyberať trénera A-tímu. 'Dedlajn' je predbežne do konca augusta. Všetko je teraz otvorené, sú nejaké mená, ale nemá zmysel o nich hovoriť. Nebránim sa ani zahraničným kandidátom, myslím si, že Slovensko potrebuje nejaké transformačné obdobie, dva-tri roky, aby prišiel niekto, kto má skúsenosti a vie ich odovzdať našim trénerom, možno bývalým hráčom, ktorí už trénujú," uviedol Miro Šatan.

 

Pri výbere realizačných tímov bude mať voľné ruky, ale aj finančné mantinely, ktorých sa musí držať. Zároveň chce pritiahnuť k spolupráci aj bývalých hráčov a spojiť ich pohľad so skúsenými trénermi.

 

Slovenský hokej zažil turbulentné obdobie

Slovenský hokej neprežíva radostné obdobie, reprezentácii sa už dlhšie nedarí, za uplynulé obdobie odmietlo veľké množstvo hráčov pozvánky do národného tímu a stále sa vedú rôzne spory a žabomyšie vojny. Ostrá výmena názorov sa strhla po tohtoročných MS medzi šéfom hnutia Martinom Kohútom a trénerom reprezentácie Zdenom Cígerom a generálnym manažérom Róbertom Švehlom. Šatan chce všetky tieto spory ukončiť a preto vyhlásil akúsi amnestiu.

 

"Udalosti v hokejovom hnutí, nielen v uplynulých mesiacoch, ale aj v predchádzajúcom období, neboli dobré. Už viac rokov dozadu boli rôzne problémy pri komunikácii s hráčmi a tí odmietali prísť do reprezentácie z rôznych dôvodov. Od budúcej sezóny sú tie veci zmazané a ak má niekto záujem a nejako dozrel a chce reprezentovať, sme ochotní s ním spolupracovať. Začíname s čistou tabuľou. Chcem otvoriť reprezentáciu nanovo. Vyhlásime amnestiu na to, čo sa udialo a každý, kto bude chcieť spolupracovať a pomôcť hokeju, bude mať dvere otvorené a bude mať tú šancu. Chceme spojiť hnutie. Samozrejme, že nie všetci majú na všetko rovnaký názor, ale chceme ukázať, že to robíme pre fanúšikov a hlavne pre tých mladých hráčov," vyhlásil nový generálny manažér.

 reklama


Zdroj: TASR/netky RB

Foto:  netky MBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok