Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jan. 2021Miloš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Google Nest Hub Max má kontroverznú vlastnosť.
Google Nest Hub Max má kontroverznú vlastnosť.
05.02.2020 17:37 Veda a Technika
Vie Google, ako vyzeráte?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.02.2020 17:37 Veda a Technika

Vie Google, ako vyzeráte?Spoločnosť Google predstavila svoj najväčší smart displej Google Nest Hub Max, ktorý má kontroverznú vlastnosť. Zariadenie neustále sleduje a analyzuje svoje okolie, pričom zaznamenáva aj tváre užívateľov.


Technológia "Face Match" sleduje svoje okolie a akonáhle zbadá vašu tvár, začne zobrazovať obsah šitý na mieru požiadavkám užívateľa. Či už ide o fotky, správy, alebo pripomienky, podľa tváre užívateľa dokáže technológia personalizovať čokoľvek.

 

Ako funguje "Face Match"?

Narozdiel od ostatných technológií, ktoré používajú skenovanie tváre (Apple FaceID, Android Face Unlock a pod.), Face Match nevyužíva funkciu manuálneho prihlásenia. Namiesto toho vám naskenuje vašu tvár a vytvorí tak "model tváre", ktorý Nest Hub Max následne používa na poskytovanie personalizovaných informácií. Je to rýchlejšie a pohodlnejšie ako prihlásenie pomocou odtlačku prsta v aplikácii. Napriek tomu, že nová technológia môže byť pre mnohých užitočná a uľahčuje život, nastáva otázka, či sú citlivé dáta v bezpečí.

 

 

Posiela Google dáta na cloud?

Spoločnosť upozorňuje na to, že tváre užívateľov sa ukladajú a spracúvajú v samotnom zariadení Nest Hub Max, pripúšťa, že občas sťahuje údaje do cloudu, aby zlepšovali  "zážitok z produktu". Spoločnosť Google trvá na tom, že všetky údaje, ktoré sa objavia v cloude, sa po dokončení spracovania odstránia. Spoločnosť sa tiež vyjadrila, že dáta nepredáva tretím stranám a ani ich nevyužíva na personalizáciu reklám.

 

Aké iné spoločnosti využívajú rozpoznanie tváre?

Okrem obchodov, lekární či nákupných centier využíva túto funkciu aj Facebook, ktorý posiela upozornenia svojim užívateľom v prípade, ak niekto pridá fotku, na ktorej sa nachádzajú. Značka Apple predávala niektoré druhy dát získaných pomocou funkcie FaceID tretím stranám.

 

 

Dá sa vyhnúť systémom na rozpoznanie tváre?

Je to možné, avšak nie jednoduché. Pri FaceID je jediná možnosť nevyužívať túto službu, pri Facebooku máte možnosť vypnúť automatické rozpoznanie tváre na fotkách, no neviete ovplyvniť nastavenia vašich priateľov, preto ak sa objavíte na ich fotkách, ľahko získa spoločnosť dáta aj o vašej tvári. Rovnako to funguje aj s funkciou Google Photos.reklama


Zdroj: netky Gabriela Nagyová

Foto:  Nest, Nec, Face MatchNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok