Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. jan. 2021Dalibor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
29.10.2014 07:17 Domov
Vláda bude rozhodovať o diaľničnom obchvate Bratislavy či pomoci obci Ľubotice
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.10.2014 07:17 Domov

Vláda bude rozhodovať o diaľničnom obchvate Bratislavy či pomoci obci ĽuboticeBRATISLAVA - Výstavba diaľničného obchvatu Bratislavy, teda úseku diaľnice D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka sever, sa realizuje z naliehavých dôvodov vyššieho verejného záujmu.


Na návrh Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR má o tom dnes rozhodnúť vláda SR. Pri zohľadnení kompenzačných opatrení sa tak môže stavať aj v chránenom území. Diaľnica negatívne zasahuje do chráneného územia Natura 2000. Analýzou však bola preukázaná neexistencia alternatívneho riešenia bez zásahu alebo s menším negatívnym vplyvom na chránené územie. Envirorezort v materiáli avizuje, že realizáciou navrhovaných kompenzačných opatrení možno očakávaný negatívny vplyv výstavby eliminovať.
      

Obec Ľubotice má získať návratnú finančnú výpomoc od štátu vo výške 200.000 eur na vyriešenie dlhotrvajúceho sporu so spoločnosťou Mijosta, s. r. o., Prešov, a jej spoločníkmi. Takýto návrh na dnešné zasadnutie kabinetu predkladá Ministerstvo financií (MF) SR. "V prípade skorého nevyriešenia môže mať za následok začatie ďalších, komplikovanejších a nákladnejších súdnych alebo rozhodcovských konaní, prípadne môže viesť k odchodu spoločnosti Mijosta ako dôležitého investora a zamestnávateľa z regiónu," upozorňuje rezort financií.
      

Na vykonanie zmien v oblasti tvorby pohotovostných zásob SR je nutné v nasledujúcich dvoch rokoch vyčleniť postupne finančné prostriedky vo výške 1,13 milióna eur. Avizuje to Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR v dokumente, ktorý predkladá na dnešné rokovanie vlády. Ministri by sa mali zaoberať aj návrhom zákona, ktorého cieľom je zjednodušiť a zlepšiť zakladanie a fungovanie európskych zoskupení územnej spolupráce (EZÚS). Tie slúžia na podporu hospodárskej, sociálnej a územnej spolupráce regiónov v rámci EÚ.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok