Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. júl. 2020Margita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
19.05.2020 14:39 Zahraničie
Vladimír Putin nazval Rusko samostatnou civilizáciou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2020 14:39 Zahraničie

Vladimír Putin nazval Rusko samostatnou civilizáciouMOSKVA - Podľa ruského prezidenta je na zachovanie tejto civilizácie potrebné zamerať sa na vývoj špičkových technológií. Medzi priority patrí umelá inteligencia, genetika a bezpilotné dopravné prostriedky.


Zameranie sa na technológie 

"Rusko je samostatnou civilizáciou, na zachovanie ktorej je potrebné prioritne rozvíjať špičkové technológie," uviedol prezident Vladimír Putin v programe "Moskva. Kreml. Putin" na kanáli Rusko 1. "Ak chceme túto civilizáciu zachovať, musíme sa samozrejme zamerať na špičkové technológie a ich budúci vývoj", povedal prezident.

 

 

Medzi nové technológie, na základe ktorých sa bude Rusko vyvíjať, prezident menoval umelú inteligenciu, bezpilotné prostriedky, genetiku, medicínu, vzdelávanie. "Objavili sa nové technológie, ktoré zmenia svet, už ho aj menia", zdôraznil prezident.

 

Putin informoval o vybavení armády "zbraňami budúcnosti"

Zmienil sa tiež o najmodernejších druhoch zbraní, ktoré vlastní Rusko, a zdôraznil, že zatiaľ žiadna krajina takéto zbrane nemá. "Ako by sme to mohli urobiť, keby neexistovala žiadna základná veda, žiadne vedecké školy ani inžiniersky personál. Bolo by to absolútne nemožné, ale urobili sme to, stávajúc presne na tom, čo som práve povedal", povedal Putin.

 

 

Svetový prehľad 

Vyzval, aby sa spoliehali na úspechy ruských odborníkov, ale aj venovali pozornosť tomu, čo sa deje v iných krajinách. "Musíme sa samozrejme otvorene pozerať na to, čo sa deje vo svete, na to, kto a kde v ktorých oblastiach napredoval, ale s využitím našich konkurenčných výhod pokračovať ďalej", vysvetlil prezident. Putinov rozhovor bol zaznamenaný v septembri 2019, ale objavil sa prvýkrát len teraz.

 

Porovnanie výskytu nových genetických centier s vesmírnym projektom

V máji 2019 Putin vyhlásil, že boj za technologické vodcovstvo vo svete sa stal oblasťou globálnej konkurencie. Medzi rýchlo sa rozvíjajúce technológie prezident menoval umelú inteligenciu. Podľa neho sa krajina, ktorá si v tejto oblasti zabezpečí monopol, stane vládcom sveta.

 

Zvyšovanie HDP

Začiatkom júna 2019 hlava štátu oznámil vytvorenie stratégie rozvoja umelej inteligencie v Rusku. Podľa Putina sa do roku 2024 svetový trh pre výrobky využívajúce umelú inteligenciu zvýši takmer 17-krát. Zdôraznil, že svetové HDP zavedením umelej inteligencie sa každý rok zvýši o 1,2%.

 

 

Budovanie vlastného potenciálu 

Rusko sa musí rozvíjať v oblasti genetického inžinierstva, poznamenal Putin v máji 2020. Podľa neho je tento program v rozsahu porovnateľný s atómovými a vesmírnymi projektmi 20. storočia. Prezident vysvetlil, že má na mysli genetický vývoj v rôznych oblastiach – medicína, poľnohospodárstvo, priemysel, energetika a ďalšie oblasti. "Musíme ich využívať v našom záujme, v záujme našich občanov, na formovanie, budovanie vlastného vedeckého a technologického potenciálu", povedal Vladimír Putin.

 

Zdroj:  https://www.rbc.ru/society/17/05/2020/5ec1334d9a79478470930e9f

 

      reklama


Zdroj: N.R netky.sk www.rbc.ru

Foto:  www.rbc.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok