Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. júl. 2020Kamil
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
06.10.2010 07:25 Kultúra
Vo Varšave sa konala konferencia poľských a slovenských historikov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2010 07:25 Kultúra

Vo Varšave sa konala konferencia poľských a slovenských historikov
Dvojdňová VII. Konferencia Poľsko–slovenskej a slovensko–poľskej komisie historikov z Poľskej a Slovenskej akadémie vied (PAN a SAV) sa skončila dnes vo Varšave, informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.
      Hlavnou témou podujatia bolo šírenie kresťanstva a vzájomné prenikanie kultúr v strednej Európe v stredoveku.
      Organizátorom konferencie bol Inštitút histórie PAN vo Varšave, reprezentovaný predsedom komisie Andrzejom Korynom, jej tajomníkom Jacekom Adamczykom a vedcami z poľských univerzitných pracovísk.
      Za slovenskú stranu sa na konferencii zúčastnili predseda Slovensko–poľskej komisie historikov Dušan Škvarna, tajomníčka komisie Alena Bartlová, vedeckí pracovníci Peter Bystrický, Rastislav Kožiak, Ján Steinhübel, Vincent Múcska a Dušan Segeš z univerzitných a vedeckých pracovísk v Banskej Bystrici a Bratislave.
      Na časti konferencie sa zúčastnili aj chargé d'affaires Veľvyslanectva SR v Poľsku Peter Kormúth a riaditeľka Slovenského inštitútu vo Varšave Helena Jacošová. Vo svojich vystúpeniach ocenili prácu slovensko-poľskej komisie historikov, ktorá nepretržite pracuje od roku 1996.
      Komisia rozširuje vedecké poznanie najmä výskumnou činnosťou v archívoch a vydávaním odborných publikácií slovenských historikov, vzťahujúcich sa k dejinám Poľska, a publikácií poľských historikov k dejinám Slovenska.
      Komisia vydala viacero spoločných publikácií z konferencií venovaných slovensko–poľským politickým, hospodárskym a kultúrnym vzťahom.
      Po vydaní zborníka zo VII. konferencie sa uskutoční jeho prezentácia v Slovenskom inštitúte vo Varšave.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok