Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. aug. 2020Jerguš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
05.10.2019 11:30 Zahraničie
Vo Veľkej Británii prešli na vzdelávací systém ZSSR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.10.2019 11:30 Zahraničie

Vo Veľkej Británii prešli na vzdelávací systém ZSSRRIA Novosti – V čase, keď Rusko oslavuje 10 rokov od zavedenia jedinej štátnej skúšky, Spojené kráľovstvo v plnej miere dokončuje prechod na sovietsky systém vzdelávania. Teraz všetky britské deti sa učia z vynikajúcich učebníc Rosenthala, Landaua a Kolmogorova.


            Ministerka školstva Anglicka Justina Greeningová uviedla, že všetky britské stredné školy a tiež najprestížnejšie a najmodernejšie vzdelávacie inštitúcie v krajine nakoniec prešli na vzdelávací systém ZSSR.

 

           Briti ocenili všetky výhody sovietskeho vzdelávajúceho systému už v 80. rokoch minulého storočia, keď začal postupný proces pádu železnej opony. Teraz všetky britské deti sa učia z geniálnych učebníc Rosenthala, Landaua a Kolmogorova.

 

           Ako uviedlo ministerstvo školstva Veľkej Británii, po dôkladnom preklade sovietskych učebníc pri zachovaní ich obsahu sa úroveň vedomosti žiakov výrazne zlepšila – absolventi najelitnejších a najprestížnejších škôl kontinentálnej Európy demonštrujú vynikajúci výkon.

 

          Ukázalo sa, že deti najvplyvnejších ľudí z celého sveta, ktoré študujú na školách Eaton vo Veľkej Británii, študujú podľa sovietskeho systému vzdelávania. Okrem toho, Spojené kráľovstvo na tomto sa nebude zastavovať, plánujú prejsť k podobným zmenám aj na vysokých školách. Napríklad v krajine sa objaví titul kandidáta vied – predtým to bolo vlastné iba v Sovietskom zväze.

 

          Anglické ministerstvo školského vzdelávania taktiež poďakovalo ruským kolegom za to, že do ruského školského systému zaviedli niektoré aspekty zo západných štandardov.

 „V situácii, keď na Západe berú všetko, čo je najlepšie na Východe, a naopak, vo svete určite nastane stabilita a bezpečnosť“,- poznamenala Greeningová.  reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok