Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. dec. 2021Ambróz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Napriek všetkému stále žije.
Napriek všetkému stále žije.
12.01.2021 07:38 Zaujímavosti
Všetci o nej hovoria ako o chodiacom zázraku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2021 07:38 Zaujímavosti

Všetci o nej hovoria ako o chodiacom zázrakuS Rebeccou Taylorovou sa osud veru nemaznal.


Nemala to ani zamak ľahké, nebolo jej dopriate trápiť sa rovnakou starosťou, aká je typická pre mládež.
 

Tisíc dní
Neoslávila ešte ani trináste narodeniny a už bola nútená podstúpiť bezmála päťdesiatpäť zákrokov. Nemocnica pre ňu predstavovala chlieb jej každodenný, za jej múrmi strávila

približne tisíc dní.

 

 

Nielenže to bolo obdobie neznesiteľné pre ňu ako trpiacu, ale odvahu si situácia žiadala aj od rodičov.

 

Jej matka Christin o vtedajšom stave rozpráva s uvedomením si, že zatiaľ čo väčšina rodín drží v slovnej zásobe všeobecné výrazy, tá ich si uchováva terminológiu prirodzenú pre chirurga.
 

Možnosť príhody
Christin si o útrapách písala i blog, v rámci neho uviedla:
"V uplynulom týždni sa novou nášľapnou mínou stali
slová možnosť mozgovej príhody".
Slová, ktoré som
z úst viacerých lekárov počula desiatky ráz. Znova a znova a znova mi napĺňali myseľ a pohlcovali myšlienky. Bolo to emocionálne vyčerpávajúce.

 


Kazateľ, ktorý sa jej prihováral každú nedeľu v cirkvi, začal viesť sériu vyučovaní na tému starosť. Vychádzal v nej z pasáže v Biblii, ktorá povzbudzuje veriaceho k čo najmenšiemu strachu a k čo najväčšej dôvere Bohu. Christin si neustále opakovala časť textu, ktorá rozoznáva, aký druh myšlienok je pre myseľ zdravý a aký, naopak, nebezpečný.

 

Chodiaci zázrak
Spísala si teda zoznam a samu seba utešovala. A výsledok?
"Tak som myslela na tieto veci. Postupne sa stalo to, že mi slová mozgová príhoda" prestali zo života vysávať radosť, stratili moc vyvolať vo mne úzkosť.

 

A keď som rozjímala o požehnaní, ktoré zažívam PRÁVE TERAZ, "Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchránil moje srdce a myseľ v Kristovi Ježišovi. Skutočný a nečakaný zázrak," priznáva Christin.

 

 

K už spomenutému sa navyše pridala i skutočnosť, že kým Rebeccin život visel nedávno na vlásku, v súčasnosti je medicínou označovaná za chodiaci zázrak. Pribrala 15 kilogramov, a keď sa priblížil dátum jej narodenín, dostala najkrajší a najviac očakávaný dar v podobe zdravia.

 

"V tých ťažkých okamihoch som sa naučila dôverovať Bohu, ktorý mi uprostred nepredstaviteľnej bolesti dal nepredstaviteľnú silu," s dojatím hovorí Christin, ktorá zároveň opisuje, že dcérino zotavenie sleduje len s nemým úžasom a s vďakou.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok