Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.12.2018 16:31 Domov
VšZP: Nie je dôvod na to, aby poistenci v ambulanciách platili
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.12.2018 16:31 Domov

VšZP: Nie je dôvod na to, aby poistenci v ambulanciách platiliBRATISLAVA – Podľa generálnej riaditeľky Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Ľubice Hlinkovej nie je dôvod na to, aby jej poistenci v ambulanciách platili.


Verejný prísľub, ktorý VšZP minulý týždeň dala, platí do 31. decembra tohto roka. Hlinková to uviedla na tlačovej konferencii v pondelok.

 

"Dali sme verejný prísľub, že každému poistencovi preplatíme zdravotnú starostlivosť s liekmi a s výkonmi. Nie je žiaden dôvod na to, aby pacient v ambulancii platil za poskytnutú zdravotnú starostlivosť," informovala. Ak by sa pacient dostal do situácie, že mu lekár účet vystaví, tak by poistenec podľa Hlinkovej mal navštíviť ktorúkoľvek pobočku štátnej zdravotnej poisťovne. Tá mu do 30 dní finančné náklady preplatí.

 

Hlinková tiež oznámila, že verejný prísľub VšZP platí do 31. decembra. "Myslíme si, že to je dostatočne dlhý čas na to, aby poskytovateľ zdravotnej starostlivosti s nami buď podpísal zmluvu, alebo naďalej zostal nezazmluvneným," spresnila generálna riaditeľa. Informovala, že VšZP v súčasnosti prehodnocuje nové žiadosti o zazmluvnenie od poskytovateľov na zabezpečenie tzv. verejnej minimálnej siete.

 

V pondelok na rokovaní sa podľa Hlinkovej poisťovňa dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS), že "podľa potreby poskytnú poistencom VšZP zdravotnú starostlivosť aj v ich poliklinikách".

 

Šéfka štátnej zdravotnej poisťovne pripomenula, že VšZP sa dohodla na podmienkach úhrad s ostatnými členmi ambulantného sektora okrem Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP). Hlinková poukázala takisto na to, že v rámci členov ZAP už majú podpísané dodatky s takmer polovicou členov zväzu.

 

"Nie je dôvod na to, aby sa náš poistenec obával, že by v niektorej ambulancii nemal zabezpečenú zdravotnú starostlivosť, prípadne, že by si ju musel hradiť sám," dodala Hlinková.

 

Zväz ambulantných poskytovateľov sa pre situáciu s poisťovňou obrátil na ministerku

 

Podpredseda predstavenstva VšZP Milan Horváth zdôraznil, že "všetci predstavitelia ambulantného sektora" sa na nových podmienkach zmlúv vedeli dohodnúť. '

 

"Môžeme vás uistiť, že komunikujeme s lekármi a chceme mať s nimi zmluvy. Sme presvedčení, že toto sú podmienky v zmluve, aké sme dali aj ostatným. Nevieme ponúknuť zástupcom lekárov združených v ZAP iné podmienky, aké sme ponúkli zvyšku," povedal Horváth s dôvetkom, že VšZP "je ochotná konštruktívne rokovať so zväzom". Hlinková však pripomenula, že zväzu ponúkne presne tie isté podmienky, ktoré mu ponúkala doteraz.

 

Doplnila, že "nechápe, prečo by VšZP mala časti ambulantného sektora dávať viac než všetkým ostatným, pokiaľ nedeklarujú, že to bude na úkor lepšej a kvalitnejšej zdravotnej starostlivosti".reklama


Zdroj: TASR, netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok