Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. dec. 2020Edmund
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Iniciatíva chce okrem iného zvýšiť predaj tých výrobkov, ktoré sú tyrábané s dôrazom na ochranu životného prostredia.
Iniciatíva chce okrem iného zvýšiť predaj tých výrobkov, ktoré sú tyrábané s dôrazom na ochranu životného prostredia.
23.10.2020 15:14 Environetky
Výborný nápad z ČR: Iniciatíva poradí, ako zodpovedne nakupovať v čase korona-krízy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2020 15:14 Environetky

Výborný nápad z ČR: Iniciatíva poradí, ako zodpovedne nakupovať v čase korona-krízyČesi spúšťajú novú iniciatívu, ktorá reaguje na súčasné dianie vo svete. Ide o tému zodpovedného nakupovania.


Teda kupovať to, čo je dôležité a má priamy vplyv na budúcnosť a zachovanie ďalších generácií i našej planéty. A takto nielen že sa podarí prispieť k udržaniu spotreby na únosnej miere, ale pomôžeme aj tomu, aby ekologickú stopu príroda pocítila čo najmenej.

 

 

Motivujú

Iniciatíva Ministerstva životného prostredia ČR #nakupujemeodpovědně chce podporiť ekonomické, sociálne, ale aj environmentálne aspekty. Takýmto spôsobom sa snaží priamo motivovať samotného jednotlivca, verejné i súkromné ​​subjekty. Mali by sa zamyslieť na tým, aké je pozadie rôznych produktov a služieb.

 

On-line

Cieľom je aj to, aby sa pomohlo odbúrať staré návyky a osvojiť si nové. Súčasná pandemická situácia s množstvom opatrení nás priamo smerujú aj k nakupovanie on-line, a tak sa, žiaľ, odsúva udržateľný životný štýl bokom.

 

Jednorazové

Najvyššou záťažou pre životné prostredie v súčasnosti je podľa portálu pozitivnizpravy.cz obrovské zvyšovanie spotreby jednorazových plastov. Ale neraz dochádza aj k tomu, že je zacielené na množstvo a nízku cenu produktov. A to na úkor kvality potravín.

 

 

Udržateľná

Práve preto je preto teraz potrebné, oveľa viac než inokedy, účinnejšie sa zamerať na to, aby spotreba bola na udržateľnej miere. Iniciatíva # nakupujemeodpovědně sa zameriava na poskytovanie návodov. Ale aj inšpiruje. Aby sa pomohlo spoločne zlepšovať zodpovedné nakupovanie a minimalizovať tak dopad na prírodu.

 

Bio

Cieľom je aj to, aby sa podporili regionálne či iné zaujímavé projekty. Samotné ministerstvo nabáda k dodržiavaniu zásad, najmä k eliminácii obalov na jedno použitie. Chce tiež, aby sa vyberali environmentálne vhodné zábavy – kam patrí napríklad výlet pešo do hôr, do lesa. Dôležitá je aj podpora nakupovania u lokálnych farmárov. Iniciatíva chce tiež zvýšiť podiel predaja produktov s eko a bio-značkou.

 

Dezinfekčné gély a rúška si môžete kúpiť aj cez náš portál, kliknite na shop.netky.sk.reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok