Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.06.2022 19:00 Kultúra
Vydajte sa v kinách na rodinnú dovolenku do slnečného Grécka v komédii Úsmev, prosím!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.06.2022 19:00 Kultúra

Vydajte sa v kinách na rodinnú dovolenku do slnečného Grécka v komédii Úsmev, prosím!Humor, more a čarovné prostredie slnečného Grécka!


To je francúzska komédia Úsmev, prosím!, v ktorej nie je núdza o úsmevné momenty, ani o situácie, v ktorých sa bude sálou rozliehať hlasný smiech. Režisér François Uzan, ktorý je skúseným filmovým a televíznym scenáristom, sa pri tvorbe filmu inšpiroval zážitkami s vlastnou rodinou!

 

 

Keď sympatickému Thierrymu manželka Claire oznámi, že chce dlhoročné manželstvo opustiť, muž sa rozhodne konať. Vezme svoju rodinu na dovolenku do Grécka, kde pred dvomi desaťročiami zažili najlepšie spoločné leto. Oficiálne chce stráviť posledný týždeň so svojimi dospelými deťmi, než im so ženou oznámia rozvod. V skutočnosti však dúfa, že si znova získa manželkinu náklonnosť. Pri pokuse obnoviť iskru ich vzťahu by sa však mohla popáliť celá rodina... A zabaviť celá kinosála! Režisér François Uzan má skúsenosti filmového aj televízneho scenáristu, ale film Úsmev, prosím! je jeho celovečerným režisérskym debutom. Pri tvorbe filmu sa inšpiroval vlastnou rodinou.

 

 

„Príbeh zrodu tohto filmu sa začal pred jedenástimi rokmi. Šiel som na dovolenku s rodinou a keď som sa vrátil, mal som stretnutie s mojím priateľom Anthonym Lancretom -  jedným z producentov filmu. Začal som mu rozprávať o svojich prázdninách a on mi po piatich minútach povedal: "Prestaň mi o tom hovoriť, radšej o tom napíš film!" Samozrejme, moje rodinné dovolenky boli o poznanie menej búrlivé a pikantné ako tá, ktorú zažíva rodina vo filme Úsmev, prosím! Ale je tam zachovaná farebnosť, nežnosť, rodinná dynamika, podobné tým, aké poznám zo svojich skúseností...“ vysvetľuje režisér François Uzan.

 

 

Postavy vo filme  majú navzájom veľmi odlišné charaktery, pocity a starosti.

„Ten fotkami posadnutý otec som ja. Žena, ktorá si nechce odpustiť poznámku, že „predtým to bolo lepšie“, som tiež  ja. To isté platí pre dievča, ktoré čaká na naplnenie svojich snov, aj pre mladého muža, ktorý je tak trochu nezrelý, alebo pre tohto „votrelca“, ktorý sa snaží integrovať do nového kolektívu. Všetci sú ako ja! Dá sa povedať, že tie postavy majú vlastnosti členov mojej rodiny, no ich chyby sú moje!“ smeje sa režisér François Uzan.

 

Režisér namiešal príbeh, ktorý publikum naladí na prichádzajúce obdobie letných dovoleniek. Svoj podiel na tom bude určite mať aj čarovné prostredie slnečného Grécka.

 

 

„V lete 2020 sme nakrúcali 5 týždňov južne od Atén a potom týždeň na ostrove Aegina... Grécko, ktoré vo filme ukazujem, nie je Grécko z Kyklád a veľkolepých večierkov na Mykonose! Práve naopak, je to autentickejšie, ľudovejšie Grécko, ktoré dokáže niečo povedať aj o samotnej rodine Hamelinovcov,“ objasňuje režisér François Uzan voľbu lokácie. Nakrúcalo sa  v čase pandemických obmedzení, ktoré sa však filmári rozhodli obrátiť na svoju výhodu.

 

 

„Mali sme to šťastie, že sme vďaka veľmi efektívnej lokálnej produkcii mohli nakrúcať v mimoriadnych prostrediach. To nám umožnilo nakrúcať o štvrtej ráno na úpätí Akropoly, v chráme Aphaïa alebo na nádherných plážach. Hygienické obmedzenia boli veľmi prísne, ale malo to svoju výhodu – mali sme prístup na tieto miesta, ktoré sú zvyčajne preplnené, a preto neprístupné,“ dodáva režisér.

 

Výsledok práce filmárov a filmárok si môžete pozrieť už teraz v kinách. Komédiu Úsmev, prosím! si zahrali francúzske herecké osobnosti ako Jacques Gamblin, Pascale Arbillot, Pablo Pauly, Agnès Hurstel, či komik Ludovik. Do slovenských kín prináša film distribučná spoločnosť Continental film. Pozrite si trailer filmu:

 

 

Možno vás zaujme: REPORTÁŽ Riaditeľ súťaže krásy Jozef Oklamčák exkluzívne pre Netky: „Po troch vnučkách budem mať vnuka!“reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Nora Krchňáková

Foto:  Úsmev, prosím! / Céline NieszawerNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok