Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2020Vilma
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
29.11.2012 12:59 Zaujímavosti
Výpoveď nemožno dať pracovníkovi počas čerpania PN či materskej dovolenky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.11.2012 12:59 Zaujímavosti

Výpoveď nemožno dať pracovníkovi počas čerpania PN či materskej dovolenkyVýpoveď nemožno dať pracovníkovi počas čerpania PN či materskej dovolenky - Radíme Výpoveď patrí spolu s dohodou o skončení pracovného pomeru k najčastejšiemu spôsobu skončenia pracovného pomeru. Ako vysvetľuje pre TASR advokát Dušan Nitschneider, výpoveď


Výpoveď patrí spolu s dohodou o skončení pracovného pomeru k najčastejšiemu spôsobu skončenia pracovného pomeru. Ako vysvetľuje pre TASR advokát Dušan Nitschneider, výpoveď je na rozdiel od dohody jednostranný prejav vôle skončiť pracovný pomer bez ohľadu na vôľu druhej strany.
      Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. "Napriek tomu, že výpoveď nie je rozsahom ani obsahom komplikovaný dokument, často sa stáva, že pre nedodržanie základných formálnych náležitostí je výpoveď neplatná. Viac voľnosti má v tomto ohľade zamestnanec, keďže ten môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez jeho uvedenia," konštatuje.
      "Zamestnávateľ má v tomto smere podstatne obmedzenejšie možnosti, keďže výpoveď môže dať zamestnancovi len z dôvodov výslovne uvedených v zákone," dodáva. Dôvod výpovede musí byť presne určený, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.
      Výpoveď možno zamestnancovi doručiť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, a to v rámci pracovného času alebo aj mimo neho, ako aj na pracovisku alebo v mieste bydliska zamestnanca. Zákon však uprednostňuje doručovanie na pracovisku. Nitschneider upozorňuje, že výpoveď z časového hľadiska nemožno dať zamestnancovi v čase ochrannej doby, teda napríklad počas čerpania PN či materskej dovolenky.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok